דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר מדרסים- על רגל אחת
מדרסים- על רגל אחת
יוסי בוזגלו 11/04/13 |  צפיות: 5863

חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל. כך הרגל בנויה מבחינה אנטומית כך שכל יציבות הגוף ומשקל הגוף תלוי בה. אנשים הסובלים מיציבה לקויה, בעיות גב, מבנה רגל שונה בעייתי, נעזרים במדרסים לשיפור בריאות הרגל ותפקודה. שימוש במדרסים נועד גם למנוע בעיות אורטופדיות בעתיד ולכן מומלץ גם למי שאינו סובל מבעיות אורטופדיות.

הקשר בין גיל לבריאות כף הרגל

עם השנים, העומס המופעל על כפות הרגליים הולך וגובר. מקובל לחשוב כי רק אנשים מבוגרים נוטים לסבול מבעיות אורטופדיות  אך הנחה זו מתעלמת מהעובדה שאנשים צעירים פעילים מאוד מבחינה פיסית ועלולים לסבול ממגוון כאבים בכף הרגל כמו דורבן, פלטפוס, או נקע בקרסול ללא קשר לגילם. ולכן ליציבה נכונה ועומס על כפות רגליים הנובע מפעולות פיסיות שאנו עושים אין בהכרח קשר לגיל אלא למשך העמידה ביום, סוג הספורט שמבצעים, ומבנה כף הרגל או בעיות כרוניות.

שורש הבעיה

בעיות גב הן בעיה נפוצה ולא רבים מאיתנו יודעים כי שורש הבעיה קשור ליציבת הגוף ועמידה נכונה על כף הרגל. משכך ישנה חשיבות יתרה למדרסים. תפקיד המדרסים הוא להתאים את כף הרגל לנעל שאנו נועלים. חשוב להבין כי נעליים מתוכננות כך שיתאימו למבנה כף רגל הנפוץ בקרב האוכלוסייה. ברור לכל כי אין מבנה אחיד וכי כף רגלו של אדם אחד שונה מזו של חברו. להתאמה מרבית בין כף הרגל לנעל, התורמת ליציבה נכונה ומונעת נזקים לטווח ארוך יש להשתמש במדרסים.

איך לבחור מדרס טוב?

מאחר ולכל אדם מבנה כף רגל שונה, ולכן צרכים אורטופדיים שונים, הדרך הבטוחה והיעילה ביותר לרכישת מדרסים היא לאחר בדיקת אורטופד. האורטופד בודק את כף הרגל, המבנה וכך מתאים את המדרס  הטוב ביותר, בהתאם לצרכי המבקש. אפשרות נוספת היא רכישת מדרס סטנדרטי הנמכר בחנויות אך יש לשים לב כי לעולם לא תיתכן התאמה מלאה ברכישת מדרס כזה ולכן הם לא תמיד אפקטיביים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI