דף הבית עסקים עסקים - אחר חיילים משוחררים - קדימה לעבודה
חיילים משוחררים - קדימה לעבודה
אלעד 29/11/10 |  צפיות: 1181

זהו. סיימתם 3 שנים מפרכות בצבא (לבחורות שבינינו קצת פחות), ועכשיו מה עושים?!

קצת אחרי שאנו מסיימים את האופוריה בבקו"ם, קצת אחרי שאמרו לנו במשך תקופה ארוכה מה לאכול ומתי לישון, פתאום נוחת עלינו החופש האבסולוטי הזה. אבל מה עושים איתו? מי יפקוד עליי מה לעשות? איזו החלטה לקבל? האם ללמוד? אולי לטייל? ואולי אתחיל בכלל עבודה מועדפת?! חיילים משוחררים רבים מכירים את ההרגשה הזו.

שנייה אחרי ההתלבטויות, הגיע הזמן לקבל החלטה. אז מה עומד על הפרק?! לימודים, עבודה, אולי טיול. כן חיילים משוחררים יקרים, נכון שבצבא קשה, אבל גם באזרחות זה לא פיקניק.

ראשית, לפני שמקבלים החלטה, צריך להיות מודעים מהן האופציות שעומדות בפנינו:

לימודים – חיילים משוחררים מתחילים להתעניין בלימודים עוד בתקופת שירותם. רבים אף מהם, עושים פסיכומטרי ומכינות למיניהן, הכל על-מנת לחסוך את הזמן היקר באזרחות ומיד להתחיל בלימודים אקדמאיים. באופן אישי, אני מאוד מעריך אנשים כאלה, שכבר בגיל צעיר ממוקדים במטרה. למרות בכל, לסוג האנשים האלה אני אומר, שלימודים אקדמאיים הם לא פשוטים. במקרה הטוב ביותר, עם הייתם חרשנים בלימודים, לא תצטרכו לעשות מכינה או להשלים בגרויות. במקרה הגרוע, קחו בחשבון שתצטרכו להגדיש עד שנתיים להשלמת בגרויות, מכינה ופסיכומטרי.

עבודה – מרבית החיילים המשוחררים מבינים שהצעד הטבעי ביותר לעשות הוא להתחיל לעבוד, כדי לחסוך כסף ללימודים או לטיול. מה לעשות, הוריהם של רוב החיילים המשוחררים לא עשירים, לכן אין להם ברירה אלא להתחיל לעבוד. החלופה הטובה ביותר היא למצוא עבודה שמוכרת כעבודה מועדפת, משום שכידוע, בתום 6 חודשים, חיילים משוחררים מקבלים מענק בגובה 8,800 ₪ בקירוב. העבודות המוכרות כעבודה מועדפת הן: עבודה בבתי מלון, עבודה אתרי בניה, עבודה בתחנות דלק, עבודה בחקלאות ועבודה בתעשייה ובתי מלאכה. כל אחת מהעבודות האלה מוגדרות כעבודה מועדפת וכאמור הן מזכות בגינן מענק. עבודה באילת היא היעד החלופה הנבחרת ביותר ע"י החיילים המשוחררים.

טיול – ישנם חיילים משוחררים שהדבר הראשון שהם עושים מיד אחרי השחרור, הוא לעשות טיול. לא מדובר דווקא על טיול ארוך במזרח או בדרום אמריקה,הרבה פעמים מדובר בוויקנד קצר באירופה או קפריסין, שלטיול הגדול הם יגיעו אחרי שיעבדו תקופה ויקבלו את מענק עבודה מועדפת. מעטי מעט החיילים המשוחררים שמיד אחרי השירות הולכים לטיול הגדול. בדומה ללימודים גם בטיול לטיול הגדול יש צורך בהרבה כסף, לכן רובם ממתינים לעשות את עבודה מועדפת. חלק מהחיילים המשוחררים משלבים עבודה בחו"ל כחיסכון לטיול הגדול.

נכון, זה כיף להיות חיילים משוחררים, אני חושב שזו הייתה התקופה הטובה בחיי, אך לצד ההנאה והחופש הגדולים שפתאום נופלים עלינו, יש בתקופה זו גם הרבה מורכבויות והחלטות קשות שבתור חיילים לא נאלצתם להתמודד איתן, אך בתור חיילים משוחררים ההחלטות הללו עומדות לפתחכם יומיום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אלעד


 


מאמרים נוספים מאת אלעד
 
מה זה עבודה מועדפת?
חיילים משוחררים רבים רוצים למצוא עבודה כמה שיותר מהר. אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירת עבודה לחייל משוחרר, הוא שיהיה מדובר בעבודה מועדפת.

דרושים באילת
בכל רגע נתון דרושים באילת מאוד עובדים שחסרים לענף התיירות בעיר. ענף המלונאות הוא כמובן המגזר בו דרושים באילת המספר הרב ביותר של עובדים.

חיילים משוחררים – האם לעשות עבודה מועדפת
חיילים משוחררים רבים נתקלים בבעיה הזו. האם לעסוק בעבודה שנחשבת עבודה מועדפת, או לחילופין ללכת על עבודה שאינה עבודה מועדפת. במאמר זה ננסה לעזור לחיילים משוחררים להחליט בסוגיה שעומדת בפניהם.

עבודה לחיילים משוחררים
בתי המלון נחשבים לספק עבודה לחיילים המשוחררים, הגדול ביותר. מיד אחרי בתי המלון, חברות הדלק נחשבות לספקיות גדולות של עבודה לחיילים משוחררים. אילו העבודות שמרבית החיילים המשוחררים מעדיפים לעבוד בהם כדי לעשות את מענק עבודה מועדפת.

חיילים משוחררים - קדימה לעבודה
זהו. סיימתם 3 שנים מפרכות בצבא (לבחורות שבינינו קצת פחות), ועכשיו מה עושים?!
קצת אחרי שאנו מסיימים את האופוריה בבקו"ם, קצת אחרי שאמרו לנו במשך תקופה ארוכה מה לאכול ומתי לישון, פתאום נוחת עלינו החופש האבסולוטי הזה.


עבודה באילת
כאשר אומרים "עבודה באילת", מיד קופצת לראש התמונה של מלצר זב חוטם שירד לאילת לעשות עבודה מועדפת. כאשר מזכירים את המילה "עבודה באילת", מיד נזכרים בבת השכנה החמודה שהלכה להיות פקידת קבלה במלון ההוא וההוא.

עבודה מועדפת
אם המדינה הייתה חושבת קצת יותר לעומק, כיצד ניתן לשכנע את החיילים המשוחררים להישאר לעבוד בעבודות שמוגדרות כעבודה מועדפת, אזי קברניטי המדינה היו מגיעים למסקנה כי נדרש מענק הרבה יותר גבוה מאשר הסכום שניתן היום.

עבודה מועדפת באילת
כאשר אומרים עבודה מועדפת, הדבר הראשון שעולה בדמיוננו הוא עבודה באילת.

דרושים באילת - בואו לעבוד בבתי מלון
למרות מעמדה הסוציואקונומי הנמוך יחסית (5 מתוך 10 למי שמתעניין), תמיד דרושים באילת עובדים, בעיקר בתחום המלונאות. כ – 50 בתי מלון נמצאים בעיר, ועובדים דרושים באילת כמעט בכל ימות השנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI