דף הבית עסקים עסקים - אחר מה זה עבודה מועדפת?
מה זה עבודה מועדפת?
אלעד 30/09/12 |  צפיות: 1150

חיילים משוחררים רבים רוצים למצוא עבודה כמה שיותר מהר. אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירת עבודה לחייל משוחרר, הוא שיהיה מדובר בעבודה מועדפת.

מה זה עבודה מועדפת?

המדינה הגדירה רשימה של תפקידים שנחשבים מועדפים לשוק העבודה. עוד קבעה המדינה, כי חייל משוחרר שיעסוק בעבודה מועדפת בתקופה של 6 חודשים ברציפות, יקבל מענק מהמדינה בשווי 9239 ₪.

המדינה הגדירה שמי שיכול לעסוק בעבודה מועדפת ולהיות זכאי למענק, הוא חייל משוחרר משירות חובה, או כאלה שהשלימו 24 חודשים בשירות לאומי. גם נשים שהתחתנו במהלך השירות הצבאי, ובתנאי ששירתו לפחות 6 חודשים, תהיינה זכאיות לעבוד ולקבל מענק עבודה מועדפת.

כמה זמן צריך לעבוד?

כאמור, על חייל משוחרר לסיים תקופת עבודה המועדפת ב - 6 חודשים, או 150 ימי עבודה מלאים. את העבודה המועדפת יש להתחיל בשנה הראשונה לשחרורך, ולסיימה עד שנתיים מהשחרור. חשוב לציין כי חייל משוחרר שיסיים עבודה מועדפת בפחות מ – 6 חודשים, לא יהיה זכאי למענק עבודה מועדפת, אלא במקרים מיוחדים.

תנאי בסיסי לזכאות לקבלת מענק עבודה מועדפת, הוא שביום תחילתה של העבודה המועדפת, חייל משוחרר יהיה זכאי לדמי אבטלה, או במילים אחרות, שלא השתמש בדמי האבטלה. היה ובכל זאת חייל משוחרר השתמש בדמי האבטלה, אך לאחר מכן סיים עבודה מועדפת, יקבל מענק עבודה מועדפת חלקי.

אין חובה לעשות את כל תקופה עבודה מועדפת אצל מעסיק אחד, אלא ניתן לעשותה אצל כמה מעסיקים.

חייל משוחרר אשר הוזמן למילואים במהלך השנתיים הראשונות שמתום שחרורו, ימי המילואים לא ייחשבו במנין התקופה שעליו לסיים עבודה מועדפת. כלומר, היה ובשנתיים הראשונות חייל משוחרר עשה 28 ימי מילואים במצטבר, ביטוח לאומי נותן לו שנתיים ועוד 28 ימים לסיים עבודה מועדפת.

עבודות שנחשבות עבודה מועדפת

חייל משוחרר אשר יעסוק במקצועות הבאים, בהתאם לתנאים שפורטו לעיל, יהיה זכאי למענק עבודה מועדפת:

עבודה מועדפת בתי מלון – עבודה במלצרות, חדרנות, ביטחון, מטבח, כמעט כל עבודה בבית מלון, תזכה חייל משוחרר במענק עבודה מועדפת.

עבודה מועדפת באתרי בניה – כל עבודה באתר בניה, מכל סוג שהיא, תזכה חייל משוחרר מענק עבודה מועדפת.

עבודה מועדפת בטיפול באנשים בעלי מוגבלויות - כל עבודה בטיפול באנשים בעלי מוגבלויות, תזכה חייל משוחרר מענק עבודה מועדפת.

עבודה מועדפת בתחנות דלק – כיום, שמרבית תחנות הדלק צמודות לחנויות נוחות, חייל משוחרר שבא להתקבל לעבודה בתחנת דלק, צריך לשים לב האם המעסיק מגדיר את תפקידו כמתדלק, או אז הוא יהיה זכאי למענק עבודה מועדפת.

עבודה מועדפת בחקלאות – חייל משוחרר אשר יעסוק בעבודה שאינה מקצועית בתחום החקלאות, יהיה זכאי למענק עבודה מועדפת. זה בעצם כולל כמעט את כל תפקידי החקלאות, אך לא רק, גם משתלות, נטיעות וכדומה.

מפעלי תעשיה ובתי מלאכה – חייל משוחרר אשר יעבוד במפעלים למיניהם, בתחום הטקסטיל, המזון, ועוד, יהיה זכאי למענק עבודה מועדפת.

חייל משוחרר, אם סיימת שירותך הצבאי, שים לב לחפש עבודה מועדפת בלבד.

המאמר מתייחס לזכר ונקבה כאחד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אלעד


 


מאמרים נוספים מאת אלעד
 
מה זה עבודה מועדפת?
חיילים משוחררים רבים רוצים למצוא עבודה כמה שיותר מהר. אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירת עבודה לחייל משוחרר, הוא שיהיה מדובר בעבודה מועדפת.

דרושים באילת
בכל רגע נתון דרושים באילת מאוד עובדים שחסרים לענף התיירות בעיר. ענף המלונאות הוא כמובן המגזר בו דרושים באילת המספר הרב ביותר של עובדים.

חיילים משוחררים – האם לעשות עבודה מועדפת
חיילים משוחררים רבים נתקלים בבעיה הזו. האם לעסוק בעבודה שנחשבת עבודה מועדפת, או לחילופין ללכת על עבודה שאינה עבודה מועדפת. במאמר זה ננסה לעזור לחיילים משוחררים להחליט בסוגיה שעומדת בפניהם.

עבודה לחיילים משוחררים
בתי המלון נחשבים לספק עבודה לחיילים המשוחררים, הגדול ביותר. מיד אחרי בתי המלון, חברות הדלק נחשבות לספקיות גדולות של עבודה לחיילים משוחררים. אילו העבודות שמרבית החיילים המשוחררים מעדיפים לעבוד בהם כדי לעשות את מענק עבודה מועדפת.

חיילים משוחררים - קדימה לעבודה
זהו. סיימתם 3 שנים מפרכות בצבא (לבחורות שבינינו קצת פחות), ועכשיו מה עושים?!
קצת אחרי שאנו מסיימים את האופוריה בבקו"ם, קצת אחרי שאמרו לנו במשך תקופה ארוכה מה לאכול ומתי לישון, פתאום נוחת עלינו החופש האבסולוטי הזה.


עבודה באילת
כאשר אומרים "עבודה באילת", מיד קופצת לראש התמונה של מלצר זב חוטם שירד לאילת לעשות עבודה מועדפת. כאשר מזכירים את המילה "עבודה באילת", מיד נזכרים בבת השכנה החמודה שהלכה להיות פקידת קבלה במלון ההוא וההוא.

עבודה מועדפת
אם המדינה הייתה חושבת קצת יותר לעומק, כיצד ניתן לשכנע את החיילים המשוחררים להישאר לעבוד בעבודות שמוגדרות כעבודה מועדפת, אזי קברניטי המדינה היו מגיעים למסקנה כי נדרש מענק הרבה יותר גבוה מאשר הסכום שניתן היום.

עבודה מועדפת באילת
כאשר אומרים עבודה מועדפת, הדבר הראשון שעולה בדמיוננו הוא עבודה באילת.

דרושים באילת - בואו לעבוד בבתי מלון
למרות מעמדה הסוציואקונומי הנמוך יחסית (5 מתוך 10 למי שמתעניין), תמיד דרושים באילת עובדים, בעיקר בתחום המלונאות. כ – 50 בתי מלון נמצאים בעיר, ועובדים דרושים באילת כמעט בכל ימות השנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI