דף הבית עסקים עסקים - אחר עבודה לחיילים משוחררים
עבודה לחיילים משוחררים
אלעד 08/12/10 |  צפיות: 1190

סופסוף יצאתם מהבקו"ם, סיימתם את שירותכם למדינה (חכו, חכו למילואים), כסף לטיול עדיין אין, לימודים, עוד לא בראש, מה שנותר זה להתחיל לעבוד.

לא כל עבודה מתאימה לחיילים משוחררים. חשוב שעבודה לחיילים משוחררים תהיה תואמת ליכולת ולניסיון שיש לאדם בגיל 21. לא סתם המחוקק קבע עבודות מסוימות שתהיינה מוכרות עבודה מועדפת.

סוגי עבודות לחיילים משוחררים:

א.   עבודה בבתי מלון – בתי המלון נחשבים לספק עבודה לחיילים המשוחררים, הגדול ביותר. ראשית, מדובר על מקום עבודה שמספק מגוון של תפקידים, רובן נחשבות לעבודה מועדפת, ולכן יש לה יתרון כעבודה לחיילים משוחררים. שנית, העבודה בבתי מלון תמיד מתקשרת עם נגיעה בזוהר ובכסף. כאשר אתה צעיר באזרחות, מאוד נעים ומושך להיות בקרבתם של אנשים שהם בחופשה, או של אנשים עשירים. הסיבה הנוספת שהיא עבודה לחיילים משוחררים קלאסית, היא העובדה שזו עבודה שמשולבים בה טיפים, וכן מראש כולם יודעים שאתה בה לתקופה קצרה, במטרה להוציא את מענק עבודה מועדפת. בתי המלון נמצאים בפריסה ארצית רחבה (אמנם לא כמו בתחנות דלק) מצפון הארץ ועד דרומה, שכמובן הערים המרכזיות הן אילת, ירושלים, תל אביב, טבריה, חיפה וכו'. למרות שאילת מזוהה יותר מכל הערים עם הביטויים עבודה מועדפת ועבודה לחיילים משוחררים, עדיין, גם בערים האחרות ניתן למצוא בתי מלון רבים שיכולים להוות מקור עבודה לחיילים משוחררים.

ב.     עבודה בתחנות דלק – מיד אחרי בתי המלון, גם חברות הדלק נחשבות לספקיות גדולות של עבודה לחיילים משוחררים. גם במקרה הזה מדובר על עבודה שמוכרת עבודה מועדפת. אמנם בשנים האחרונות, עבודת התדלוק הקלאסית נדחקה ופינתה מקומה לעבודה מכירה, שבעיקרון היא קלה יותר. אולי זו הסיבה שהיא טובה כ"כ כעבודה חיילים משוחררים. מעבר לכך ישנן כמה יתרונות נוספים לעבודה בתחנת דלק – ראשית, הפריסה הארצית הרחבה, וכן העובדה שהיא מוכרת כעבודה מועדפת, ממש עבודה לחיילים משוחררים קלאסית. עם זאת, ,לא כל הנוצץ זהב. ישנם שני חסרונות בולטים בעבודה בתחנות דלק – הראשון, הוא ריח הדלק שיש תמיד באויר, השני, היות ומדובר בעבודה שמעורב בה כסף, לעיתים נוצרים "חוסרים" בסיום משמרת, והכסף החסר לרוב יורד ממשכורתו של המוכר/מתדלק,שגם ככה לא נחשבת למשכורת גבוהה.

ג.      עבודה בחקלאות – מבין העבודות הקלאסיות לחיילים משוחררים, העבודה בחקלאות נחשבת לעבודה לחיילים המשוחררים, אולי הקשה ביותר מבחינה פיזית. לעניות דעתי, מעבר לעובדה שהעבודה בחקלאות מוכרת כעבודה מועדפת, המדינה צריכה לשלם מענק מוגדל למי שעושה עבודה מועדפת בחקלאות. העבודה בחקלאות מגלמת בתוכה ערכים שלצערנו הדור הנוכחי אינו מכיר, כגון יישוב הארץ, הפרחת השממה ועוד. עבודה לחיילים משוחררים כיום, מסתכמת הרבה פעמים במכירת מוצרים באיזה קניון בעיר שדה בארה"ב. חברות רבות שתחום התמחותן הוא עבודה בחו"ל, מגדילות לעשות ומפרסמות שעבודה בחו"ל מוכרת כעבודה מועדפת, או במקרה הטוב, שהן אלה שנותנות מענק עבודה מועדפת. בעבר, עוד בטרם נולד המושג עבודה מועדפת, עבודה בפלחה או במטעים, נחשבה לעבודה לחיילים משוחררים קלאסית, וצעירים רבים נהרו לקיבוצים ולמושבים כדי להשתתף בה.

ד.     עבודה בבנין – לדאבוננו, עבודה בבנין אינה נחשבת כלל לעבודה לחיילים משוחררים, למרות שהיא מוכרת כעבודה מועדפת. עושה רושם שמי שצריך לקבל את מענק העבודה מועדפת, הם סינים ורומנים, כי למעט קרובי משפחה של קבלנים, ישראלים אינם עובדים בבנין ומה שבטוח, שעבודה בבנים אינה נחשבת לעבודה לחיים משוחררים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אלעד


 


מאמרים נוספים מאת אלעד
 
מה זה עבודה מועדפת?
חיילים משוחררים רבים רוצים למצוא עבודה כמה שיותר מהר. אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירת עבודה לחייל משוחרר, הוא שיהיה מדובר בעבודה מועדפת.

דרושים באילת
בכל רגע נתון דרושים באילת מאוד עובדים שחסרים לענף התיירות בעיר. ענף המלונאות הוא כמובן המגזר בו דרושים באילת המספר הרב ביותר של עובדים.

חיילים משוחררים – האם לעשות עבודה מועדפת
חיילים משוחררים רבים נתקלים בבעיה הזו. האם לעסוק בעבודה שנחשבת עבודה מועדפת, או לחילופין ללכת על עבודה שאינה עבודה מועדפת. במאמר זה ננסה לעזור לחיילים משוחררים להחליט בסוגיה שעומדת בפניהם.

עבודה לחיילים משוחררים
בתי המלון נחשבים לספק עבודה לחיילים המשוחררים, הגדול ביותר. מיד אחרי בתי המלון, חברות הדלק נחשבות לספקיות גדולות של עבודה לחיילים משוחררים. אילו העבודות שמרבית החיילים המשוחררים מעדיפים לעבוד בהם כדי לעשות את מענק עבודה מועדפת.

חיילים משוחררים - קדימה לעבודה
זהו. סיימתם 3 שנים מפרכות בצבא (לבחורות שבינינו קצת פחות), ועכשיו מה עושים?!
קצת אחרי שאנו מסיימים את האופוריה בבקו"ם, קצת אחרי שאמרו לנו במשך תקופה ארוכה מה לאכול ומתי לישון, פתאום נוחת עלינו החופש האבסולוטי הזה.


עבודה באילת
כאשר אומרים "עבודה באילת", מיד קופצת לראש התמונה של מלצר זב חוטם שירד לאילת לעשות עבודה מועדפת. כאשר מזכירים את המילה "עבודה באילת", מיד נזכרים בבת השכנה החמודה שהלכה להיות פקידת קבלה במלון ההוא וההוא.

עבודה מועדפת
אם המדינה הייתה חושבת קצת יותר לעומק, כיצד ניתן לשכנע את החיילים המשוחררים להישאר לעבוד בעבודות שמוגדרות כעבודה מועדפת, אזי קברניטי המדינה היו מגיעים למסקנה כי נדרש מענק הרבה יותר גבוה מאשר הסכום שניתן היום.

עבודה מועדפת באילת
כאשר אומרים עבודה מועדפת, הדבר הראשון שעולה בדמיוננו הוא עבודה באילת.

דרושים באילת - בואו לעבוד בבתי מלון
למרות מעמדה הסוציואקונומי הנמוך יחסית (5 מתוך 10 למי שמתעניין), תמיד דרושים באילת עובדים, בעיקר בתחום המלונאות. כ – 50 בתי מלון נמצאים בעיר, ועובדים דרושים באילת כמעט בכל ימות השנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI