דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת חיפה
טום ברגר 04/12/11 |  צפיות: 1455

הקמפוס של אוניברסיטת חיפה נמצא בצד המזרחי של חיפה, על רכס הכרמל. האוניברסיטה הוקמה ע"י עיריית חיפה והאוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1963. האוניברסיטה מוכרת כמוסד אקדמאי נחשב מטעמה של המועצה להשכלה גבוהה בישראל, והפקולטה למשפטים שבה נחשבת כיום לאחת מ-100 המוסדות ללימודי משפטים הטובות בעולם.

מגוון הפקולטות באוניברסיטה

באוניברסיטת חיפה קיימות שש פקולטות ראשיות: הפקולטה למדעים, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה לחינוך, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעים והפקולטה למדעי הרווחה והבריאות. בנוסף, בקמפוס אוניברסיטת חיפה קיימים שישה בתי ספר במקצועות שונים: ביה"ס למדעי הסביבה, ביה"ס למנהל עסקים, ביה"ס להיסטוריה, ביה"ס לעבודה סוציאלית, ביה"ס לבריאות הציבור וביה"ס למדעי הים.

לימודי אונליין במסגרת לימודי התואר

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת כיום לכל סטודנט באוניברסיטה להשלים הרצאות או קורסים במסגרת לימודים אונליין, בהם יוכל באמצעות המחשב לשמוע הרצאות הכוללות חומר תיאורטי ותרגילים. הקורסים נכתבים ומוקלטים ע"י מרצים בכירים מהאוניברסיטה ומועברים בצורה מקצועית ואיכותית. בשיטה זו ניתן להרוויח נקודות יקרות בבחינה וחסכון בכסף על מורים פרטיים.

אוניברסיטת חיפה כמוסד המשלב מצוינות עם עשייה חברתית

אוניברסיטת חיפה מקדמת יותר מכל אוניברסיטה אחרת בארץ את נושא השוויון ההדדי והדו-קיום, ולומדים בה סטודנטים מכל השכבות והמגזרים השונים. כך נמצא בין הסטודנטים הרבים שממלאים את הקמפוס יהודים לצד ערבים, עולים חדשים, בני העדה הדרוזית, תושבי מהמרכז ותושבי הפריפריות, בני קיבוצים ומושבים ועוד. בנוסף האוניברסיטה משקיעה מאמצים רבים ופועלת כל העת לחיזוק הקשר האמיץ עם העדה הדרוזית בישראל ולעידוד לימודים לנשים הדרוזיות. מארג האוכלוסייה המיוחד הקיים באוניברסיטה מייצר הווי קמפוס שאין לו אח ורע בשום אוניברסיטה דומה בארץ, ומוסיף לה ערך מוסף של פתיחות וחשיפה לתרבויות ומנהגים שונים וליצירת חברה בה הסובלנות והשוויון ההדדי הם ערך עליון.

תרומה לקהילה כערך מוביל בקרב הסטודנטים

יעדי חשוב נוסף אשר האוניברסיטה חרטה על דגלה הוא שילוב של השאיפה למצוינות האקדמית עם התרומה לקהילה.  באוניברסיטה מתקיימים  מיזמים לאחריות חברתית ופעילויות  משותפות בין הסטודנטים לבין רשויות מקומיות וארגונים חברתיים שונים. בנוסף, האוניברסיטה הקימה מערך מיוחד המסייע לבוגריה למצוא את מקומם בשוק העבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 טום ברגר


 


מאמרים נוספים מאת טום ברגר
 
ביטוח נסיעות – לכל סוגי הנסיעות
היום כולם נוסעים. כשאומרים "נוסעים" מתכוונים מחוץ לארץ. הארץ הקטנה שלנו סגורה מכל עבר וניתן לנסוע ממנה רק באמצעות מטוסים למדינות אחרות, מלבד מדינות ערב המקיפות אותנו בגבולות.

מהנדסים את העתיד
למרות שנדמה כי לימודי ההנדסה תפסו תאוצה בשנים האחרונות ובמקביל להתפתחויות הטכנולוגיות המשמעויות שהתרחשו בעולם, מאז ומעולם היו לימודי הנדסה בבסיס האקדמיה ותחומי ההשכלה הגבוהה. ראשית, חשוב לזכור כי לא כל הסוגים של לימודי הנדסה קשורים להנדסה ממוחשבת. כבר בימי המהפכה התעשייתית התגברה המודעות לחשיבות של לימודי ההנדסה ולהבדל בין לימודים מן הסוגים הזה לתחומים הומאניים.

לימודי תואר שני – לשם מה צריך אותם?
לאחר שלוש שנים, בהן הקדשתם לא מעט זמן ללימודי התואר הראשון שלכם, סיימתם בהצלחה את הלימודים וקיבלתם את התואר הנכסף.

מידע על לימודי קרימינולוגיה
קרימינולוגיה הוא תחום מרתק ביותר, אולם לחלק מן האנשים לא ברור לגמרי מהי מהות התפקיד, מה כוללים לימודי הקרימינולוגיה ומה בדיוק עושים קרימינולוגים? קרימינולוגיה שואפת לענות על סדרה של שאלות חשובות מאוד: מה גורם לאנשים להיות פושעים? האם זו הבחירה שלהם, או שגורמים סביבתיים אחרים השפיעו עליהם? ואיך פושעים יכולים להתקבל מחדש ולהשתלב בהצלחה בחברה?

אוניברסיטת חיפה
הקמפוס של אוניברסיטת חיפה נמצא בצד המזרחי של חיפה, על רכס הכרמל. האוניברסיטה הוקמה ע"י עיריית חיפה והאוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1963. האוניברסיטה מוכרת כמוסד אקדמאי נחשב מטעמה של המועצה להשכלה גבוהה בישראל, והפקולטה למשפטים שבה נחשבת כיום לאחת מ-100 המוסדות ללימודי משפטים הטובות בעולם.

מהי בחינת בגרות, כיצד היא בנויה
בחינת בגרות היא בחינה אשר מסכמת את כל החומר שנלמד במהלך שנות הלימוד, ומראה את הידע שצבר התלמיד ואת יכולת ההבנה שלו במקצוע הספציפי בו הוא נבחן. הבחינה מתקיימת באחת מכיתות הלימוד בבית־הספר.

מכללת ספיר
מכללת ספיר היא מכללה אקדמאית המעניקה לתלמידיה תואר אקדמאי מוכר, ומציעה מגוון מסלולי לימוד לתעודת תואר. מכללת ספיר מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל ופועלות בה 15 מחלקות אקדמיות, ביה"ס להנדסאים וטכנולוגיה, מרכז רב-תחומי ללימודי חוץ ומרכז קדם-אקדמי בו פועלות מכינות להשלמת בגרויות ושיפור הידע לקראת תחילת הלימודים.

טיפים לבחירת תואר ראשון
כאשר נרשמים לראשונה לאוניברסיטה, למכללה או לכל מוסד ללימודים אקדמאים, בחירת תחום הלימודים הוא שלב קריטי לקריירה של התלמיד. התחום בו יבחרו צריך לשקף באופן ברור את מטרות הקריירה שלו, אולם לא כל התלמידים יודעים כבר בשלב זה למקד את העדפותיהם למקצוע כזה או אחר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI