דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים לימודי תואר שני – לשם מה צריך אותם?
לימודי תואר שני – לשם מה צריך אותם?
טום ברגר 26/01/12 |  צפיות: 1317

לימודי תואר שני – לשם מה צריך אותם?

לאחר שלוש שנים, בהן הקדשתם לא מעט זמן ללימודי התואר הראשון שלכם, סיימתם בהצלחה את הלימודים וקיבלתם את התואר הנכסף. ועכשיו, עכשיו אתם נאלצים להתמודד עם התלבטות נוספת. האם לבחור במסלול של לימודי תואר שני או לא? הרי הגשתם את חלומה של כל אמא פולנייה וסיימתם את לימודי התואר שלכם, אז מדוע שתרצו להמשיך למסלול לימודים נוסף ואולי גם לא פשוט? אם כן, לימודי תואר שני, אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים יותר בשנים האחרונות, הם הזדמנות נפלאה לרכוש ידע נוסף וחשוב, הם הזדמנות להרחיב אופקים וללמוד תכנים חדשים, ולא פחות מכך, הם גם הזדמנות להצליח טוב יותר בשוק העבודה, הדורש תארים גבוהים וידע בתחומים שונים.

מקצועות הלימוד לקראת תואר שני

לימודי תואר שני, המוצעים במסגרת האוניברסיטאות והמכללות השונות בארץ, כוללים מגוון של מסלולי לימוד בתחומים שונים. לימודי תואר שני מוצעים במסלול של כלכלה, עסקים, חינוך, חשבונאות, מדעי החיים, רפואה, פילוסופיה, תקשורת, מדעי המדינה, מתמטיקה, הנדסה ועוד. לימודי תואר שני, ככאלה המוצעים במסגרות החינוכיות השונות בארץ, כוללים תנאי קבלה, המשתנים ממוסד למוסד ובהתאם גם לחוג הנבחר. באופן כללי, על מנת להתקבל למסלול לימודי תואר שני, יש צורך בתואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר וכן בציון מינימום של 75. ישנם חוגים רבים הדורשים ציון גבוה יותר ולעיתים גם לימודי השלמה שונים.

מה כוללים, במסגרתם, לימודי תואר שני

בעוד שלימודי תואר ראשון מקנים בעיקר ידע תיאורטי, הרי שלימודי תואר שני מתעסקים בעיקר במחקר, בהתנסויות וביישום תיאוריות שונות. מדובר בלימודים מעמיקים במיוחד ועל כן גם דרישות הקבלה אליהם גבוהות. לימודי תואר שני כוללים עבודות מחקר שונות ואף כתיבת תזות. הם עוסקים במגוון של תחומים ומכשירים את הסטודנט הבוחר בהם באופן המעמיק ביותר. לימודי תואר שני מעניקים לסטודנטים את כל הכלים הנדרשים להם על מנת לחקור ולצבור ניסיון מעשי בתחום הנלמד, וכל זאת לצד גם ניהול פרויקטים שונים ואף הדרכה באקדמיה. אם בעבר מעטים בחרו במסלול לימודי זה, הרי שכיום יותר ויותר סטודנטים בוחרים להצטרף אליו על מנת להצליח יותר ולרכוש מידע רב וחשוב.

אז, כדאי או לא כדאי?

מלבד התכנים החשובים שנלמדים, בעלי תואר שני יכולים להשתלב במשק העבודה במגוון של תפקידים שונים ובמקרים רבים עדיפים על פני בעלי תואר ראשון. ישנן לא מעט משרות במשק, הדורשות בעלי תואר שני, ונחשבות ליוקרתיות במיוחד. אם אתם רוצים לקחת חלק בהצלחתן של מסגרות שונות וליהנות ממשרה נחשקת ומתאימה לכם, מסלול של תואר שני הוא בהחלט אפשרות מתאימה. תוכלו לבחור מתוך מגוון של אוניברסיטאות או מכללות, המציעות מסלול לימודים זה וכן בהתמחות במגוון של תחומים שונים. זוהי הזדמנות נפלאה עבורכם להעשיר ולהעמיק את הידע שלכם ולבחור בתחום המעניין אתכם ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 טום ברגר


 


מאמרים נוספים מאת טום ברגר
 
ביטוח נסיעות – לכל סוגי הנסיעות
היום כולם נוסעים. כשאומרים "נוסעים" מתכוונים מחוץ לארץ. הארץ הקטנה שלנו סגורה מכל עבר וניתן לנסוע ממנה רק באמצעות מטוסים למדינות אחרות, מלבד מדינות ערב המקיפות אותנו בגבולות.

מהנדסים את העתיד
למרות שנדמה כי לימודי ההנדסה תפסו תאוצה בשנים האחרונות ובמקביל להתפתחויות הטכנולוגיות המשמעויות שהתרחשו בעולם, מאז ומעולם היו לימודי הנדסה בבסיס האקדמיה ותחומי ההשכלה הגבוהה. ראשית, חשוב לזכור כי לא כל הסוגים של לימודי הנדסה קשורים להנדסה ממוחשבת. כבר בימי המהפכה התעשייתית התגברה המודעות לחשיבות של לימודי ההנדסה ולהבדל בין לימודים מן הסוגים הזה לתחומים הומאניים.

לימודי תואר שני – לשם מה צריך אותם?
לאחר שלוש שנים, בהן הקדשתם לא מעט זמן ללימודי התואר הראשון שלכם, סיימתם בהצלחה את הלימודים וקיבלתם את התואר הנכסף.

מידע על לימודי קרימינולוגיה
קרימינולוגיה הוא תחום מרתק ביותר, אולם לחלק מן האנשים לא ברור לגמרי מהי מהות התפקיד, מה כוללים לימודי הקרימינולוגיה ומה בדיוק עושים קרימינולוגים? קרימינולוגיה שואפת לענות על סדרה של שאלות חשובות מאוד: מה גורם לאנשים להיות פושעים? האם זו הבחירה שלהם, או שגורמים סביבתיים אחרים השפיעו עליהם? ואיך פושעים יכולים להתקבל מחדש ולהשתלב בהצלחה בחברה?

אוניברסיטת חיפה
הקמפוס של אוניברסיטת חיפה נמצא בצד המזרחי של חיפה, על רכס הכרמל. האוניברסיטה הוקמה ע"י עיריית חיפה והאוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1963. האוניברסיטה מוכרת כמוסד אקדמאי נחשב מטעמה של המועצה להשכלה גבוהה בישראל, והפקולטה למשפטים שבה נחשבת כיום לאחת מ-100 המוסדות ללימודי משפטים הטובות בעולם.

מהי בחינת בגרות, כיצד היא בנויה
בחינת בגרות היא בחינה אשר מסכמת את כל החומר שנלמד במהלך שנות הלימוד, ומראה את הידע שצבר התלמיד ואת יכולת ההבנה שלו במקצוע הספציפי בו הוא נבחן. הבחינה מתקיימת באחת מכיתות הלימוד בבית־הספר.

מכללת ספיר
מכללת ספיר היא מכללה אקדמאית המעניקה לתלמידיה תואר אקדמאי מוכר, ומציעה מגוון מסלולי לימוד לתעודת תואר. מכללת ספיר מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל ופועלות בה 15 מחלקות אקדמיות, ביה"ס להנדסאים וטכנולוגיה, מרכז רב-תחומי ללימודי חוץ ומרכז קדם-אקדמי בו פועלות מכינות להשלמת בגרויות ושיפור הידע לקראת תחילת הלימודים.

טיפים לבחירת תואר ראשון
כאשר נרשמים לראשונה לאוניברסיטה, למכללה או לכל מוסד ללימודים אקדמאים, בחירת תחום הלימודים הוא שלב קריטי לקריירה של התלמיד. התחום בו יבחרו צריך לשקף באופן ברור את מטרות הקריירה שלו, אולם לא כל התלמידים יודעים כבר בשלב זה למקד את העדפותיהם למקצוע כזה או אחר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI