דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים מהנדסים את העתיד
מהנדסים את העתיד
טום ברגר 28/02/12 |  צפיות: 1370

היכולות הדרושות מסטודנטים הפונים אל לימודי ההנדסה שונות מחבריהם לספסל הלימודים, וכאן למעשה טמון סוד הקסם של התחום. כיום הביקוש ללימודי הנדסה נובע מעניין גדול בקרב המועמדים וגם בזכות התגמול הכלכלי המלווה את המקצוע. האפיקים הרבים בתחום לימודי ההנדסה מוכיחים כי מדובר על חלק בלתי נפרד מהעתיד, אשר בא לידי ביטוי כמעט בכל אספט בחיים.

חשמל, מכונות או תעשייה וניהול

סוג אחד של לימודי הנדסה הוא זה המתמקד בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים כלים לחקור ולפתח את תעשיות ההיי טק של המאה הנוכחית, וכמובן גם של אלו שיבואו אחריה. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה נוגעים הסטודנטים במגוון עיסוקים הנדסיים מדעיים כאשר המטרה היא לספק פרספקטיבה חיצונית, ביקורתית ומאתגרת על כל תחומי התעשייה. סוג שני של לימודי ההנדסה הוא הנדסת המכונות. כאן מרבית המשאבים מופנים למחקר, תכנון ופיתוח של מערכות אנרגיה ומערכות הנדסה מכאניות כבדות. בלימודי הנדסת מכונות נכללים הנדסת כלי רכב, כלי תעופה, כלי שיט ומכונות המשמשות לצרכים רפואיים. סוג נוסף של לימודי הנדסה הוא זה המתמקד בתעשייה ובניהול. לימודי הנדסה מקדמים בצורה משמעותית את תחומי התעשייה והשירותים בעולם, ומאפשרים שימוש בכלים מתמטיים והנדסיים לצורך מתן מענה ופיתרון לבעיות תעשייה.

שילוב בין הנדסה לבין פיתוח היכולת האישית

ניתן לפנות אל התחום גם כמקצוע של הנדסה אזרחית או הנדסת בניין. סוג כזה של לימודי הנדסה רלוונטי עבור סטודנטים המעוניינים להתמחות בהידרודינמיקה, מיפוי, ניהול של מבנים והפעלת מערכות אזרחיות ובטחוניות. בלימודי הנדסה מכל סוג הדגש הוא לא רק על האספקט המקצועי, אלא גם על הקשר בין התכונות הריאליות של מוצרי ההנדסה אל אופן השימוש והפרקטיקה. במילים אחרות, לימודי הנדסה מספקים לסטודנט את הכלים הטכניים לייצור אך במקביל הם גם מפתחים את יכולות החשיבה. רק בצורה כזו ניתן ליצור תהליך המשכיות הדרגתי אשר משפר את תחום ההנדסה, גם מההיבט התיאורתי והאקדמי שלו וגם מההיבט המעשי.

תנאי קבלה וקריירה

תנאי הקבלה עבור לימודי הנדסה משתנים בין מוסדות הלימוד, אך רקע טכני קודם בשילוב ציון פסיכומטרי גבוה מבטיחים ברוב המקרים השתלבות מהירה. הלימודים בתחום ההנדסה נחשבים למאתגרים במיוחד, ולכן גם במהלך הקריירה זוכים הסטודנטים להטבות כלכליות רבות. בסיום לימודים בתחומי ההנדסה השונים חלק מהסטודנטים עוברים לרכישת מקצוע, אך חלקם משתלבים בשוק העבודה גם בעזרת התואר הראשון בלבד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 טום ברגר


 


מאמרים נוספים מאת טום ברגר
 
ביטוח נסיעות – לכל סוגי הנסיעות
היום כולם נוסעים. כשאומרים "נוסעים" מתכוונים מחוץ לארץ. הארץ הקטנה שלנו סגורה מכל עבר וניתן לנסוע ממנה רק באמצעות מטוסים למדינות אחרות, מלבד מדינות ערב המקיפות אותנו בגבולות.

מהנדסים את העתיד
למרות שנדמה כי לימודי ההנדסה תפסו תאוצה בשנים האחרונות ובמקביל להתפתחויות הטכנולוגיות המשמעויות שהתרחשו בעולם, מאז ומעולם היו לימודי הנדסה בבסיס האקדמיה ותחומי ההשכלה הגבוהה. ראשית, חשוב לזכור כי לא כל הסוגים של לימודי הנדסה קשורים להנדסה ממוחשבת. כבר בימי המהפכה התעשייתית התגברה המודעות לחשיבות של לימודי ההנדסה ולהבדל בין לימודים מן הסוגים הזה לתחומים הומאניים.

לימודי תואר שני – לשם מה צריך אותם?
לאחר שלוש שנים, בהן הקדשתם לא מעט זמן ללימודי התואר הראשון שלכם, סיימתם בהצלחה את הלימודים וקיבלתם את התואר הנכסף.

מידע על לימודי קרימינולוגיה
קרימינולוגיה הוא תחום מרתק ביותר, אולם לחלק מן האנשים לא ברור לגמרי מהי מהות התפקיד, מה כוללים לימודי הקרימינולוגיה ומה בדיוק עושים קרימינולוגים? קרימינולוגיה שואפת לענות על סדרה של שאלות חשובות מאוד: מה גורם לאנשים להיות פושעים? האם זו הבחירה שלהם, או שגורמים סביבתיים אחרים השפיעו עליהם? ואיך פושעים יכולים להתקבל מחדש ולהשתלב בהצלחה בחברה?

אוניברסיטת חיפה
הקמפוס של אוניברסיטת חיפה נמצא בצד המזרחי של חיפה, על רכס הכרמל. האוניברסיטה הוקמה ע"י עיריית חיפה והאוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1963. האוניברסיטה מוכרת כמוסד אקדמאי נחשב מטעמה של המועצה להשכלה גבוהה בישראל, והפקולטה למשפטים שבה נחשבת כיום לאחת מ-100 המוסדות ללימודי משפטים הטובות בעולם.

מהי בחינת בגרות, כיצד היא בנויה
בחינת בגרות היא בחינה אשר מסכמת את כל החומר שנלמד במהלך שנות הלימוד, ומראה את הידע שצבר התלמיד ואת יכולת ההבנה שלו במקצוע הספציפי בו הוא נבחן. הבחינה מתקיימת באחת מכיתות הלימוד בבית־הספר.

מכללת ספיר
מכללת ספיר היא מכללה אקדמאית המעניקה לתלמידיה תואר אקדמאי מוכר, ומציעה מגוון מסלולי לימוד לתעודת תואר. מכללת ספיר מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל ופועלות בה 15 מחלקות אקדמיות, ביה"ס להנדסאים וטכנולוגיה, מרכז רב-תחומי ללימודי חוץ ומרכז קדם-אקדמי בו פועלות מכינות להשלמת בגרויות ושיפור הידע לקראת תחילת הלימודים.

טיפים לבחירת תואר ראשון
כאשר נרשמים לראשונה לאוניברסיטה, למכללה או לכל מוסד ללימודים אקדמאים, בחירת תחום הלימודים הוא שלב קריטי לקריירה של התלמיד. התחום בו יבחרו צריך לשקף באופן ברור את מטרות הקריירה שלו, אולם לא כל התלמידים יודעים כבר בשלב זה למקד את העדפותיהם למקצוע כזה או אחר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI