דף הבית תחבורה ורכב שילוח בין-לאומי יבוא אישי- קל, נח, ומשתלם!
יבוא אישי- קל, נח, ומשתלם!
יוסי בוזגלו 25/03/12 |  צפיות: 14560

בהשוואה לשאר מדינות האיחוד האירופי, ישראל נחשבת מדינה יקרה. להוציא ענף הירקות והפירות וענף התקשורת, מוצרים בענפים רבים אחרים עשויים להגיע לידי פער של אף 300% (!). ישראל הינה מדינה קטנה, ולא בכדי, רבים מהאזרחים מעדיפים לקנות 'תוצרת הארץ'. והסיבות לכך מגוונות. תהא זו גאוות היחידה בה ניחנו רבים, יהא זה השוק ההולך ומתפתח על ההיצע המגוון בו לא חסר כמעט מאום, ולעיתים אף היעדר מודעות והיעדר הרגלי 'צרכנות חכמה'. השוואת מחירים, סקר שוק והכרת הרכבי המחיר ללקוח.

תמונה כללית

המיסוי הגבוה החל על יבואני הרכב, מחירי התיווך והבלעדיות הניתנת לזכיינים ישראליים, מגדילה את הפער העצום ממילא בין מחירי הרכבים המיובאים לבין מחירם בארץ ייצורם. ואולם, בקרב יודעי דבר, הולכת וגדלה תופעת יבוא אישי של רכבי יוקרה ועם התעצם התופעה אף רכבים שאינם רכבי יוקרה מיובאים באמצעות יבוא אישי. מעט מספרים: על פי נתוני משרד התחבורה, ישנה עלייה של כ- 250% בהנפקת רישיונות ליבוא אישי בשנים האחרונות, נתון המעורר מחשבה ומצריך עיון נוסף.

הגורמים לעלייה ביבוא אישי

את הסיבות לעלייה בבקשה להנפקות רישיון יבוא אישי ניתן למצוא בשני גורמים עיקריים: עליית המודעות בקרב הציבור לאפשרויות של יבוא אישי והרווח הגלום ברכישת רכב בדרך זו. בנוסף לכך, פערי המחירים בין רכישת רכב בארץ מהיבואן לעומת עלות רכישתו ביבוא אישי על רקע התחזקות המטבע המקומי והסתמנות גידול בהיצע הרכבים נוכח מיתון בארה"ב.

התהליך

מהם השלבים ברכישת רכב באמצעות יבוא אישי?

ראשית, כצרכנים חכמים, רצוי להתרשם מההיצע הקיים ומפערי המחירים. קריאה והבנה של תהליך היבוא לפרטיו על הצעדים הנגזרים מכך. שנית, השוואת מחירים המתבצעת על ידי קבלת מספר הצעות מחיר, אלו מאפשרות את השוואת הצעות המחיר לאלו הקיימות בארץ. שלישית, התמקדות בכל אחת מהצעות המחיר תוך בחינה של יתרונות וחסרונות והעמדתם האחד כנגד השני.  ואחרונה חביבה, הזמנת הטפסים או מילוי שלהם באתרים הנכונים לצורך התחלת תהליך יבוא אישי.

תהליך יבוא אישי בימינו הפך תהליך קל שאינו מצריך טרחה מרובה וכמו כן חוסך את עמלות התיווך הגבוהות ומיסוי היוצר פערי מחיר גבוהים. אמנם ישנן פעולות שונות במקצת מתהליך רכישת רכב בארץ, ביניהן הובלת הרכב לנמל  ממנו תוכלו לקחת את הרכב ואישורי מכס, המתירים לשחררו מהנמל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI