דף הבית בניין ואחזקה שיפוצים התקנת מעלית
התקנת מעלית
פרו קיד 28/06/12 |  צפיות: 4328

כיום כמעט בכל בניין ניתן למצוא לפחות מעלית אחת. אם אנו מדברים על בניינים ישנים משנות ה70 ומטה,  אז קשה למצוא בניינים אלו עם מעלית. כיום בזכות טכנולוגיה מתקדמת, פרויקטים חשובים (כמו תמ"א 38 שמאפשרים מימון של התקנת מעלית) וכדומה, הרבה יותר קל להתקין מעליות בבניינים ישנים וכן גם חדשים כאחד.

אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים במעלית במקום במדרגות, בנוסף, הוספת המעלית תורמת משמעותית לערך הדירות והשבחת הנכס. הרבה יותר קל למכור או להשכיר דירה בבניין שיש בו מעלית.

התקנת מעלית - מידע נוסף

רבים אינם יודעים זאת אך על מנת להתקין מעלית בבניין ההחלטה בעניין זה צריכה להתקבל על ידי אסיפה כללית של הדיירים ברוב של כשני שליש מהדירות בבניין המשותף ובהתאם לשני תנאים מצטברים שהם: התקנת המעלית לא תגרום בשום צורה לפגיעה מהותית בדירות מסוימות, חזות הבית או ברכוש משותף ואילו התנאי השני הוא שהתקבל היתר בנייה להתקנת המעלית על פי חוק התכנון והבנייה בשנת 1965.

אז מה קורה במידה והתקנת המעלית כן יוצרת פגיעה מהותית? ובכן, במקרה זה הרוב שיידרש אינו יהיה רוב של שני שליש אלא יהיה צורך בהסכמה מלאה של כל בעלי הזכויות בבניין. מעבר לכך, יצר המחוקק מערכת של איזונים וזה לשם הגנה על המיעוט אשר בא לידי ביטוי בכך שאם קיים דייר שמתנגד להתקנתה של המעלית, הוא לא יצטרך לשאת בהוצאות של ההתקנה אך עם זאת, על הדייר המתנגד לשאת בתשלום של האחזקה ושל ההפעלה של המעלית מכיוון שהוא יעשה במעלית זו שימוש.

חשוב לדעת

תשלום בגין הוצאות מעלית בבית שהינו משותף יכול בקלות להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים. במקרה זה יוטל על אותם הדיירים שהסכימו על התקנת המעלית להיות רשאים להסכים (בינם לבין עצמם) מי יישא בתשלום הוצאות התקנתה של המעלית. ברור כי דייר בקומה רביעית ישלם יותר מהדייר בקומה שניה, במידה ומדובר על בית משותף ויש דייר שמתנגד להתקנה, דייר זה לא יצטרך לשאת בתשלום של הוצאות התקנת המעלית.

מה קורה במקרה ומדובר על בניין ובו דיירים בקומת קרקע? ובכן, במקרה הנ"ל דיירי קומת הקרקע לא יצטרכו לשאת בתשלום ההוצאות על התקנת המעלית גם אם הם נמנים עם דיירים נוספים אשר מבקשים להתקין מעלית בבניין. יש להבהיר כי התשלום של הוצאות ההחזקה וכן הוצאות ההפעלה נעשות באופן שווה ועל פי חלקו של כל דייר לפי שטח הרצפה של דירתו ביחס לשטח הרצפה של בעלי הדירות שבעליהן נושאים בתשלומים.

חברת סדן מתמחה בנית מעלית ביתית ובהתקנת מעלון ביתי


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI