דף הבית רפואה ובריאות סרטן מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
פרו קיד 12/12/12 |  צפיות: 4419

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

סרטן הלבלב נמצא במקום רביעי ברשימת הסרטנים אשר גורמים לתמותה. סרטן הלבלב לרוב מתגלה בשלביו המתקדמים יותר ועל כן הטיפול בסרטן הלבלב אינו יעיל בחלק גדול מן המקרים.

על פי מחקרים אחרונים נמצא כי הניקוטין שבסיגריה מגביר ייצור של חלבון ספציפי אשר ידוע שמעניק לתאי סרטן כושר הישרדות, פלישה והתפשטות – תכונות אלו מאפשרות לסרטן הקיבה להפוך לגרורתי ואגרסיבי ובסופו של דבר לקשה מאד לטיפול.

הניקוטין מגביר את ייצור החלבון הקרוי אוסטיאופונטין (Osteopontin) ונמצא באופן טבעי ברקמות ונוזלי גוף לדוגמת נוזל הדם, נוזל עמוד השדרה ואף בחלב אם. אך, ממחקרים שנעשו, רמות גבוהות באופן משמעותי של חלבון זה נמצאו בדם ובלבלב של חולי סרטן הלבלב. חלבונים אלו ברמות גבוהות הופכים את תאי הסרטן לגרורתי, דבר שמקשה מאד על חיסול סרטן הלבלב וגרורותיו.

החוקרים מצאו כי ככל שהחשיפה לעשן סיגריות גדולה יותר, כך רמת הניקוטין בדם עולה וגם רמת האוסטיאופונטין בלבלב. מצב אשר מעלה את הסיכון להיווצרות סרטן הלבלב בחשיפה ממושכת לעשן. כמו כן, נבדק ביטוי החלבון אוסטיאופונטין ברמה התאית בנוכחות ניקוטין בתאי הלבלב ונמצא כי ככל שרמת הניקוטין גבוהה יותר, כך יש שפעול אזורים בגנים אשר מגבירים את רמת הייצור וההפרשה שלו מן התאים. במקביל נבדקו רמות החלבון אוסטיאופונטין ברקמות לבלב של חולי סרטן הלבלב וגם שם נמצאו רמות גבוהות של החלבון אוסטיאופונטין.

החוקרים מאמינים כי יש עוד דרך ארוכה ויש להעמיק את הידע ולחקור גורמים נוספים המשחקים תפקיד במערכת זו, אך בהחלט אפשרי כי ניתן להשתמש כבר במידע הקיים עד כה על מנת לייצר תרופה אשר חוסמת את ייצור החלבון אוסטיאופונטין בלבלב – דבר שיביא לשיפור מצבם של חולי סרטן הלבלב, יכול לעכב את המחלה ואף להאריך את חייהם.

אולי יענין אותך לקרוא גם  על סרטן ריאות, כורכומין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI