דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים הסבה לתחום מגוון ומרתק
הסבה לתחום מגוון ומרתק
פרו קיד 08/07/12 |  צפיות: 4361

הסבה לתחום מגוון ומרתק

בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר. מי שבוחר לעשות הסבה לעבודה סוציאלית כאילו בוחר לראות את כל "מאחורי הקלאים" של החיים שלנו, זהו תחום מרתק שמעניין את כל אלו שעוסקים בתחומים כמו פסיכולוגיה, חינוך, סוציולוגיה וכיו'. אלו שכבר עברו לימודי תואר ראשון יכולים לראות כיצד בתוך שנתיים של לימודים הם יכולים לבצע הסבה רצינית ומענינת  בדרך לשינוי משמעותי בצורת העיסוק שלהם, ובדרך חייהם בכלל.

מהלך לימודים אלו משלבים ומבוססבים על ערכים ועקרונות של העבודה הסוציאלית על מנת להכשיר אנשי מקצוע איכותיים להתמודדות עם משימות מגוונות ומאתגרות. שילוב בין הכרת מושגי היסוד במדעי החברה וההתנהגות ועד להתמקדות בהתפתחות תקינה של האדם ובעוד תופעות פתולוגיות חשובות, הסבה לעבודה סוציאלית נשענת על ערכים ושיטות של העבודה המקצועית בתחום. חשוב ומענין ביותר לראות כיצד לימודים אלו משלבים בין הדרכה עיונית לבין התנסות מעשית מגוונת, וכיצד מיישמים אותה הלכה למעשה על החברה הישראלית שלנו היום.

מקצוע מיוחד לאנשים מיוחדים

העולם של היום אינו מזכיר בשום היבט את העולם הפשוט יותר שבו חיינו לפני מספר עשורים. כיום מצוקות כלכליות, תחרות בהיבטים שונים של החיים, שינויים טכנולוגיים וכיוצא בזה, הופכים את חייהם של אנשים ומשפחות רבות לקשים ומלאי בעיות (גדולות כקטנות) במובנים שונים. כך קורה שיש כאלו המרגישים מכשולים שונים בתחומים כמו חינוך, תעסוקה, בריאות, שיכון ועוד. הסבה לעבודה סוציאלית תאפשר לאיש המקצוע להתערב מבחוץ ולעזור במימוש הצרכים הקיימים וממש לתת נקודות של אור על המצב ואופן הדרך להתנהלות תקינה.

בין אם מדובר בעזרה לאדם בודד או למשפחה במצוקה הרי שאפשר לראות כיצד השתלבות מקצועית במקומות שונים מאפשרת תחושה רבה של מיצוי וסיפוק. מעבר לכך שניתן להמשיך לימודי תואר שני יכולים בוגרי ההסבה להשתלב במקומות הבאים –

  • מוסדותלילדים ונוער.
  • לשכותלשירותים חברתיים.
  • בתיחולים ומרפאות
  • מוסדותפסיכיאטריים
  • המגזרהציבורי - תחנות ייעוץ למשפחה, בתי סוהר, מתנ"סים, עמותות ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI