דף הבית רפואה ובריאות סרטן התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
פרו קיד 12/12/12 |  צפיות: 4356

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות: טיפולים חדשים לחולי סרטן הריאות

מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות. כידוע הטיפולים הקונבנציונאליים עד כה כללו ניתוח להסרת האזור הנגוע כשהסרטן מתגלה בשלביו הראשוניים ושילוב של כימותרפיה עם הקרנות (או לחוד) בשלבים המאוחרים יותר של המחלה, על סמך החלטת הרופא המטפל.

כיום לאחר שהתגלו המוטציות (שינויים במטענו התורשתי של תאים) שמובילות את התא להפוך לסרטני מתייחסים אל סרטן ריאות כמקבץ של מחלות שונות אשר כל מחלה דורשת טיפול מסוג שונה. תחומים טיפוליים חדשים כיום לסרטן הריאות כוללים בין השאר: טיפול מוכוון מוטציות ספציפיות ותאים סרטניים, אימונותרפיה וכן טיפולים אנגיוגנים (טיפולים אשר מנתקים את תאי סרטן הריאות מאספקת דם). הבה נעיין במהות שיטות אלו ונבין במה מדובר:

"קוקטייל" לטיפול בחולי סרטן הריאות

היות ותאים סרטניים לעיתים מפתחים עמידות לחלק מן הטיפולים הניתנים, חוקרים רבים מנסים להתגבר על בעיה זו באמצעות למידה מתחומים טיפוליים אחרים. לדוגמא, מחולי HIV ניתן ללמוד כי על מנת להאריך חיי מטופל היה צורך במתן תרופה משולבת (קוקטייל) שכן הנגיפים מצליחים לפתח עמידות בפני תרופות. כנ"ל בסרטן הריאות, עקב המוטציות הרבות, כיום ניתן לטפל בשילוב מספר תרופות במקביל - אמנם אין עדיין טיפול מושלם עבור חולי סרטן הריאות אך יצירת מערך טיפול המשלב מספר תרופות ודרכי ריפוי מאפשר הארכת חיי אדם באופן משמעותי.

אימונותרפיה לטיפול בסרטן הריאות

הזכרנו לעיל תחום חדש יחסית בטיפול סרטן הריאות – האימונותרפיה. משמעות אימונותרפיה היא טיפול בעזרת המערכת החיסונית, כלומר במתן תרופות אשר משפעלות את מערכת החיסון הקיימת של הגוף להילחם בתאי סרטן הריאות. ממצאים מקדימים מעידים כי סרטן הריאות בהחלט יכול להיות מבין סוגי הסרטן המגיבים לטיפול אימונולוגי.

כיצד זה עובד? ובכן, תאי הדם הלבנים האחראים בגוף להילחם בזיהומים בד"כ מתחלקים לתתי קבוצות. אחת מן הקבוצות נקראת תאי T אשר יכולים לזהות ואף להרוג לא רק זיהומים החודרים לגוף אלא גם תאים סרטניים. 'חיסונים' חדשים ותרופות מסוגלים להגביר את הייצור של אותם תאי T אשר מזהים תאים סרטניים בגוף ולהרוג אותם. תרופות אימונותרפיות אשר פותחו לסוגי סרטן אחרים (סרטן הלבלב או סרטן המוח )יכולים לעזור בטיפול בסרטן הריאות בעתיד הקרוב.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI