דף הבית רפואה ובריאות סרטן בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
פרו קיד 12/12/12 |  צפיות: 4480

בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM

מולטיפורמה גליובלסטומה, ה – GBM הידוע לשמצה, אחת ממחלות הסרטן הנוראיות. ה-GBM הוא סרטן קטלני עקב העובדה שתאי הסרטן עמידים בפני תרופות כימותרפיות. גילוי מוקדם של ה-GBM בהחלט יכול להאריך את חיי המטופל והוא קריטי במהלך המחלה, שכן ככל שהגידול מתגלה מוקדם יותר כך גדל הסיכוי להארכת חיי המטופל.

מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

בדיקה גנטית חדשה לניבוי תוצאות קליניות בחולי GBM

זה אולי נשמע לקוח מתוך ספר מדע בדיוני אך מחקר חדש מגלה כי שינויים בגן ספציפי יכולים לנבא אילו חולים יגיבו טוב יותר לטיפול כימותרפי. הבדיקה יכולה להבחין בין חולים עם GBM אגרסיבי יותר או אגרסיבי פחות וכן יכולה להנחות רופאים לבחור את הטיפול הנכון יותר עבור חולי ה-GBM. דבר אשר יחסוך זמן בניסוי תרופה שאולי לא תעזור.

במחקר שנעשה נדגמו רקמות מוח שהוסרו בניתוח, של מעל 800 חולי GBM והוברר כי חולים אשר אצלם מקדם (Promoter) גן ה- MGMT עבר שינוי כימי הקרוי מתילציה הגיבו טוב יותר לטיפול משולב של הקרנות וכימותרפיה בעזרת temozolomide.

בנוסף, הממצאים מראים כי שיעור ההישרדות אצל חולי GBM עם גן שעבר מתילציה היה גבוה הרבה יותר מאשר בחולי GBM ללא גן MGMT ממותל. שיעור ההישרדות אצל חולים עם גן MGMT שעבר מתילציה עמד על 21 חודשים לעומת 14. זהו נתון מדהים ובנוסף נמצא כי באותם מטופלים עם גן MGMT שעבר מתילציה התקדמות המחלה הייתה איטית יותר.

ד"ר  צ'קראבאטי מאוניברסיטת אוהיו, מכון להבנת הסרטן,  אומר כי עם גילוי מחלת ה-GBM ולאחר הסרת הגידול באופן כירורגי ניתן לבצע את הבדיקה הגנטית להימצאות מתילציה בגן ה-MGMT. במידה והתשובה חיובית ניתן לתת למטופל את הטיפול הסטנדרטי המקובל ובמידה ולא, להעביר אותו לתרופות ניסיוניות אשר נבדקים מחקרים קליניים בהשגחה רפואית.

עוד מחקר רב צפוי להתבצע בתחום, אך לחולי ה-GBM המצב נראה טוב יותר ככל שהרפואה מתמידה ואינה מתייאשת מלמצוא פתרון למחלה אשר גובה אלפי חיי אדם בשנה.

אולי יענין אותך לקרוא גם  על סרטן ריאות , כורכומין , סרטן הלבלב


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI