דף הבית רפואה ובריאות סרטן דרכי טיפול בסרטן הקיבה
דרכי טיפול בסרטן הקיבה
פרו קיד 12/12/12 |  צפיות: 4427

דרכי טיפול בסרטן הקיבה

סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

ניתוח לפרוסקופי להסרת סרטן הקיבה

בניתוח לפרוסקופי להסרת סרטן הקיבה מבצעים מספר חיתוכים קטנים בבטן ובעזרת מצלמה וכלי ניתוח קטנים אחרים המשמשים לחיתוך, הידוק ותפירה מסירים את הגידול. יתרון גדול לניתוח לפרוסקופי לעומת הסטנדרטי שכן החתכים קטנים יותר ותקופת החלמה קצרה יותר.

כימותרפיות והקרנות לטיפול בסרטן הקיבה

מחקרים אחרונים מנסים למצוא דרכי טיפול יעילות יותר. אחת מן הדרכים היא לשלב בין טיפולים כימותרפיים קיימים. מחקרים אחרים מנסים לשלב כימותרפיה עם הקרנות לפני או אחרי ניתוח להסרת סרטן הקיבה. וכמו כן, מחקרים קליניים כיום בודקים שילוב של גישות אימונותרפויטיות וטיפולים ממוקדים (ראה הסבר מטה) יחד עם השיטות הקונבנציונאליות של כימותרפיה והקרנות לשיפור תוצאות הטיפול בסרטן הקיבה.

טיפול ממוקד בסרטן הקיבה

כימותרפיה – טיפול תרופתי המתמקד בתאים סרטניים אשר מתחלקים מהר יותר משאר התאים בגוף. אך יחד עם זאת, טיפול כימותרפי מלווה בתופעות לוואי אמנם אינדיבידואליות לכל אדם אך לא קלות בהחלט. בשנים האחרונות חוקרים היו המסוגלים לאפיין את תאי סרטן הקיבה באופן מדויק יותר ולקבוע איזה שיבוש בתא גרם לו להפוך לסרטני. מספר השיבושים שיכולים להוביל לסרטן הקיבה אמנם לא קטן, אך פותחו תרופות ממוקדות מטרה אשר מטפלות בתאים עם שיבוש גנטי ספציפי – כלומר הכוונה מדויקת של התרופה לתאים הסרטניים. תרופות ממוקדות אלו גורמות לתופעות לוואי חמורות פחות ומשיגות תוצאות טובות לא פחות מתרופות כימותרפויטיות אחרות.

אימונותרפיה – טיפול חיסוני בסרטן הקיבה

אימונותרפיה היא למעשה טיפול בסרטן הקיבה בעזרתה של המערכת החיסונית. שיטה חדישה למדי המערבת שימוש בתרופות אשר מעוררות תאים ספציפיים במערכת החיסון שעוזרות להרוג את התאים הסרטניים. מחקרים מראים כי שילוב של כימותרפיה עם אימונותרפיה הצליח להאט את סרטן הקיבה מלחזור כאשר ניתן לאחר ניתוח כטיפול משלים. כמו כן, הטיפול אף הצליח להאריך את החיים לחלק מחולי סרטן הקיבה.

למידע נוסף אפשר לקרוא על סרטן הלבלב , סרטן ריאות , כורכומין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI