דף הבית רפואה ובריאות סרטן סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
שחזור שד 23/12/12 |  צפיות: 13902

בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים. יחד עם זאת, אם מגלים את המחלה בשלב מוקדם יחסית, אפשר להתמודד איתה בצורה טובה יותר, לטפל ואף לחזור לחיים, כך שגם כאשר מדובר על סוג הסרטן הזה, גילוי מוקדם יכול להציל חיים. ממש כמו שיש ניתוחים של שחזור שדיים אשר עוזרים לנשים לא להתייאש ולא לאבד את הנשיות שלהן, כך יש ניתוחים וטיפולים שונים שעוזרים לחולים בסרטן הפה לחזור לחיים ולשגרה שלהם.

גורמים וסימפטומים

הגורמים העיקריים למחלת הסרטן של הפה הם גורמים ידועים כמו טבק על צורותיו השונות, צריכה מוגזמת של אלכוהול, היגיינה גרועה מאוד של הפה והרס של השיניים, וגם חשיפה מוגזמת לשמש. כאשר מדובר על סרטן שנמצא בשפה התחתונה של הפה, לעיתים המומחים טוענים שזה עלול לנבוע מחשיפה מוגזת לשמש. לגבי הסימפטומים השונים, המומחים מציינים סימפטומים כמו כאב שמוקרן לאוזניים, דימומים, כיב או פצע שאינו נרפא ומחלים. לעיתים כאשר מדובר על סרטן בפה, ישנם גם שיבושים בדיבור וכדומה. חשוב להבין שבין אם מדובר על ניתוח שאפשר לעשות כדי להתמודד עם הסרטן בפה בצורה טובה יותר, יש בימינו הרבה יותר פתרונות לעומת מה שהיה קיים עבר.

להתמודד ולחזור לחיים

ניתוח של שחזור שדיים יכול לעזור מאוד לנשים לחזור לחיים השגרתיים שלהם, ובעיקר, הניתוח הזה יכול לעזור מבחינה רגשית ונפשית, והוא מהווה תמיכה טובה בחולה. כך גם מי שחלילה חולה בסרטן הפה, יכול להרגיש שהוא לא לבד, כי הוא באמת לא לבד. יש הרבה מאוד מקומות של תמיכה ועזרה, בין אם מדובר על קבוצות של ממש ובין אם מדובר על קבוצות בפורומים שונים. יש לא מעט קבוצות שמגישות עזרה ותמיכה לחולי הסרטן, והתמיכה הזו עוזרת להתמודד עם המחלות השונות בצורה טובה. חשוב לקבל טיפול שהוא גם ברמה הפיזית, כדי לעצור את התפשטות המחלה, אך חשוב מאוד לא להזניח את הצד הרגשי. חולה שמקפיד לתת מקום גם להתמודד הרגשית שלו, הוא חולה שיכול להגיע למצב שהוא מנצח את המחלה, כי אין ספק בכלל שחלק חשוב מההתמודדות עם המחלות האלה הוא רגשי, ויש לתת לכך מקום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שחזור שד


 


מאמרים נוספים מאת שחזור שד
 
שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
29/05/13 | סרטן
גילוי של גידול סרטני בשד מחייב פעולה מהירה. ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בו במהירות וביעילות רבה יותר. במקרים שהגידול הגיע לממדים בעייתיים או שנראה כי התערבות ניתוחית לא תשיג את המטרה הרצויה, נאלצים הרופאים לבצע כריתה של חלק מהשד הנגוע או של השד כולו.

סרטן הלשון- פותרים ומשקמים
29/04/13 | סרטן
בשנים האחרונות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מאפשרת טיפולים אפקטיביים למצבים של סרטן הלשון וסוגים נוספים של סרטן. יש לזכור כי אבחון מקדים יכול להציל חיים ולכן חשוב שכל אחד ואחת יהיו מודעים לסימנים המקדימים ויפנו אל רופא המשפחה בכל מקרה של חשש. מאמר זה יגולל בפני הקוראים אודות סימנים מקדימים, מאפייני סוג זה של סרטן, סוגי הטיפול והכול אודות טיפולי שחזור.

הניצחון על סרטן השד
17/03/13 | סרטן
נשים רבות נפגעות מהסרטן, ולמרות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול היעילות, רבות מן הנשים מאבדות את השד הפגוע, שכן הבחירה בין השד לבין החיים ברורה.

סרטן השד ומציאת המנתח הטוב ביותר לשחזור השד
29/01/13 | סרטן
אחד מסוגי הסרטן ממנו יראות וחוששות נשים הכי הרבה, הוא סרטן השד. הסרטן איננו פוסח על פני נשים בגילאים שונים, והוא גם תוקף נשים בשנות ה- 30 לחייהן. לעיתים סרטן זה מסתכם בתוצאות עגומות, או אז הרופאים המטפלים נאלצים לכרות שד אחד או שניים.

סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
29/01/13 | סרטן
נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא.

סרטן השד – התקווה שבשחזור
20/01/13 | סרטן
סרטן השד הוא מחלה שרוב החולים בה הוא נשים; המחלה מאופיינת בגושים בלתי כואבים בחזה הנשי, וגם בבתי השחי. המחלה מתחילה באיזור החזה אבל כמו כל סוגי הסרטן יש לה נטייה להתפתח למקומות אחרים בגוף, אפילו מרוחקים מאד מאיזור החזה. הסוג הנפוץ ביותר הוא קרצינומה.

סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
23/12/12 | סרטן
בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים.

יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
17/12/12 | סרטן
אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה.

5 עובדות על שחזור אף שחייבים לדעת
17/12/12 | סרטן
לצערנו הרב, יש לא מעט סוגים של סרטן בעולם, וכל אחד מהסוגים האלה דורש התמודדות שונה על ידי הרופאים. מזה הרבה מאוד שנים מושקעים כספים רבים, לימודים ומחקרים על מנת שאפשר יהיה להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלת הסרטן

סרטן שד, אפשר להשתקם מזה
27/11/12 | סרטן
אם יש תחום בחיים שלנו אשר בו אנחנו יכולים לראות התקדמות מדהימה והרבה מאוד שינויים, זה תחום הרפואה. תחום הרפואה לעולם לא נשאר סטטי, כי תמיד החוקרים עובדים על פיתוחים נוספים, ומעבר לכך, כל ההמצאות הטכנולוגיות מאפשר לנו לטפל בצורה טובה ויעילה יותר בהרבה יותר מחלות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI