דף הבית רפואה ובריאות סרטן שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
שחזור שד 29/05/13 |  צפיות: 13255

גילוי של גידול סרטני בשד מחייב פעולה מהירה. ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בו במהירות וביעילות רבה יותר. במקרים שהגידול הגיע לממדים בעייתיים או שנראה כי התערבות ניתוחית לא תשיג את המטרה הרצויה, נאלצים הרופאים לבצע כריתה של חלק מהשד הנגוע או של השד כולו.

כריתת שד, כמו כריתה של כל אבר אחר, היא טראומה לא קטנה עבור האישה. עם זאת, השד איננו אבר חיוני להישרדות. לכן, כריתת השד יכולה להתבצע במהירות יחסית תוך מניעת כל אפשרות ליצירת גרורות.

החזרת המצב לקדמותו בעזרת כירורגיה פלסטית משחזרת

למרבה השמחה, הקדמה הטכנולוגית מזמנת פתרונות מגוונים ואיכותיים במקרים של כריתת שד. הפתרון הטוב ביותר האפשרי הוא שחזור שד – טיפול פלסטי שמטרתו להחזיר את המצב לקדמותו, לפחות מבחינה אסתטית.

קיימת יותר משיטה אחת לשחזור השד. חלק מהרופאים נוטים לחכות עד לבירור התוצאות הסופיות של הניתוח ואף מעבר לכך. המטרה במקרה הזה היא להימנע מביצוע ניתוחים וטיפולים חוזרים. מצב כזה עלול להתרחש אם וכאשר יהיה צורך בביצוע טיפולים רפואיים חוזרים או נוספים, דוגמת הקרנות או טיפולי כימותרפיה. במקרים אחרים יבוצע ניתוח השחזור זמן קצר לאחר הניתוח. במקרים הללו נלקחת בחשבון ההשפעה הנפשית של הטראומה שבכריתת השד על המטופלים ושחזור השד הוא חלק ממעטפת כוללת של טיפולים המסייעת להם להתמודד עם אבדן חלק מגופם.

שחזור שד בזמן טיפולים אחרים

באופן עקרוני, אין מניעה לבצע ניתוח לשחזור השד שנכרת. אין חשש לניגוד בין שני הדברים. ואכן, בלא מעט מקרים מבוצע הליך השחזור תוך כדי טיפולים אחרים שהמטופלת מקבלת. יחד עם זאת חשוב להבין כי עצם קבלת הטיפול מצביעה על כך שהעניין הרפואי טרם הסתיים וקיים סיכוי, קטן ככל שיהיה, שיתעורר הצורך בניתוח נוסף. כיון ששחזור השד טומן בחובו גם לא מעט מרכיבים פסיכולוגיים, לש לשקול את העניין בזהירות תוך התחשבות בהשפעה של הטיפול על המצב הנפשי של המטופלת.

בכל מקרה, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להתייעץ עם מומחה בתחום ולקבל ממנו הסבר מפורט באשר לכל אחת מהאפשרויות. תשובות ברורות טבען שהם מרגיעות את המטופלים ומזרזות את תהליך ההסתגלות שלהם למצב החדש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שחזור שד


 


מאמרים נוספים מאת שחזור שד
 
שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
29/05/13 | סרטן
גילוי של גידול סרטני בשד מחייב פעולה מהירה. ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בו במהירות וביעילות רבה יותר. במקרים שהגידול הגיע לממדים בעייתיים או שנראה כי התערבות ניתוחית לא תשיג את המטרה הרצויה, נאלצים הרופאים לבצע כריתה של חלק מהשד הנגוע או של השד כולו.

סרטן הלשון- פותרים ומשקמים
29/04/13 | סרטן
בשנים האחרונות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מאפשרת טיפולים אפקטיביים למצבים של סרטן הלשון וסוגים נוספים של סרטן. יש לזכור כי אבחון מקדים יכול להציל חיים ולכן חשוב שכל אחד ואחת יהיו מודעים לסימנים המקדימים ויפנו אל רופא המשפחה בכל מקרה של חשש. מאמר זה יגולל בפני הקוראים אודות סימנים מקדימים, מאפייני סוג זה של סרטן, סוגי הטיפול והכול אודות טיפולי שחזור.

הניצחון על סרטן השד
17/03/13 | סרטן
נשים רבות נפגעות מהסרטן, ולמרות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול היעילות, רבות מן הנשים מאבדות את השד הפגוע, שכן הבחירה בין השד לבין החיים ברורה.

סרטן השד ומציאת המנתח הטוב ביותר לשחזור השד
29/01/13 | סרטן
אחד מסוגי הסרטן ממנו יראות וחוששות נשים הכי הרבה, הוא סרטן השד. הסרטן איננו פוסח על פני נשים בגילאים שונים, והוא גם תוקף נשים בשנות ה- 30 לחייהן. לעיתים סרטן זה מסתכם בתוצאות עגומות, או אז הרופאים המטפלים נאלצים לכרות שד אחד או שניים.

סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
29/01/13 | סרטן
נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא.

סרטן השד – התקווה שבשחזור
20/01/13 | סרטן
סרטן השד הוא מחלה שרוב החולים בה הוא נשים; המחלה מאופיינת בגושים בלתי כואבים בחזה הנשי, וגם בבתי השחי. המחלה מתחילה באיזור החזה אבל כמו כל סוגי הסרטן יש לה נטייה להתפתח למקומות אחרים בגוף, אפילו מרוחקים מאד מאיזור החזה. הסוג הנפוץ ביותר הוא קרצינומה.

סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
23/12/12 | סרטן
בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים.

יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
17/12/12 | סרטן
אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה.

5 עובדות על שחזור אף שחייבים לדעת
17/12/12 | סרטן
לצערנו הרב, יש לא מעט סוגים של סרטן בעולם, וכל אחד מהסוגים האלה דורש התמודדות שונה על ידי הרופאים. מזה הרבה מאוד שנים מושקעים כספים רבים, לימודים ומחקרים על מנת שאפשר יהיה להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלת הסרטן

סרטן שד, אפשר להשתקם מזה
27/11/12 | סרטן
אם יש תחום בחיים שלנו אשר בו אנחנו יכולים לראות התקדמות מדהימה והרבה מאוד שינויים, זה תחום הרפואה. תחום הרפואה לעולם לא נשאר סטטי, כי תמיד החוקרים עובדים על פיתוחים נוספים, ומעבר לכך, כל ההמצאות הטכנולוגיות מאפשר לנו לטפל בצורה טובה ויעילה יותר בהרבה יותר מחלות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI