דף הבית רפואה ובריאות סרטן סרטן השד – התקווה שבשחזור
סרטן השד – התקווה שבשחזור
שחזור שד 20/01/13 |  צפיות: 13392

סרטן השד הוא מחלה שרוב החולים בה הוא נשים; המחלה מאופיינת בגושים בלתי כואבים בחזה הנשי, וגם בבתי השחי. המחלה מתחילה באיזור החזה אבל כמו כל סוגי הסרטן יש לה נטייה להתפתח למקומות אחרים בגוף, אפילו מרוחקים מאד מאיזור החזה. הסוג הנפוץ ביותר הוא קרצינומה. מקור המחלה הוא בצינורות ובלוטות החלב ולכן רוב החולות הן נשים. התקווה במחלה זו היא שאין זו מחלה שמתרחשת באיבר חיוני לחיים; זהו אולי איבר חשוב מאד וחיוני, אבל אפשר לחיות בלעדיו, כך שכריתה שלו בזמן יכולה לאפשר חיים. דרך ההתמודדות עם החיים שאחרי הכריתה היא באמצעות ניתוחים פלסטיים שמדמים את החזה שהיה לפני הניתוח.

שחזור החזה בניתוח פלסטי

ניתוח שחזור שד אפשרי היום במידת יעילות גבוהה, הן ברמה הפונקציונאלית והן ברמה האסתטית. אפשר לעשותו מספר חודשים לאחר הכריתה. ההחלטה על כך נקבעת ביחס לרצונה של החולה – ובהתייעצות עם רופא מומחה. יש לקחת בחשבון את זמן השחזור ביחס למצבה הבריאותי של החולה, קרי האם היא כבר כשירה לעבור ניתוח נוסף או שמא היא עוד בטיפולים שיכולים לסבך את הליך הניתוח. ההנחה כי שחזור החזה יכול להביא לשיפור בביטחונה העצמי והדימוי העצמי של האישה כפקטור מזרז להחלמה (אנו יודעים היום כי אנשים מאושרים ואופטימיים יותר מחלימים יותר ממחלות מאשר אנשים שהתייאשו) נלקח בחשבון, אם כי כאמור זה כפוף למצבה הגופני של האישה.

אפשרויות שחזור שד

אפשר לערוך את הניתוח בסיטואציות מסויימות ממש בעת ניתוח הכריתה. אפשרויות אחרות הן לאחר מספר חודשים או מספר שנים מעת הכריתה. הטכניקה המקובלת ביותר היא אונקופלסטיקה, ניתוח העושה שימוש ברקמות השד שנשארו לאחר ההסרה. בדרך כלל עושים שימוש בנפח שנשאר ומשלימים אותו מאיזורים אחרים בבית החזה או הגב. כלי הדם נלקחים מאיזורים שונים בגוף, באמצעות טכניקה הנקראת מיקרוכירורגיה, ולאחר סיום הניתוח בדרך כלל יש שחזור נאה של החזה, שאמור להחזיר למנותחת את התחושה הנשית שהייתה לפני המחלה. כמובן שישנה גם את האפשרות לשחזר באמצעות ניתוח פלסטי של שתלי סיליקון. בגלל שלא תמיד יש חלל מספיק דיו להכנסת שתל, ישנו הליך כפול שבו מחדירים שתל עם מי מלח שמתנפח כדי להרחיב רקמות ורק אחר כך משתילים סיליקון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שחזור שד


 


מאמרים נוספים מאת שחזור שד
 
שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
29/05/13 | סרטן
גילוי של גידול סרטני בשד מחייב פעולה מהירה. ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בו במהירות וביעילות רבה יותר. במקרים שהגידול הגיע לממדים בעייתיים או שנראה כי התערבות ניתוחית לא תשיג את המטרה הרצויה, נאלצים הרופאים לבצע כריתה של חלק מהשד הנגוע או של השד כולו.

סרטן הלשון- פותרים ומשקמים
29/04/13 | סרטן
בשנים האחרונות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מאפשרת טיפולים אפקטיביים למצבים של סרטן הלשון וסוגים נוספים של סרטן. יש לזכור כי אבחון מקדים יכול להציל חיים ולכן חשוב שכל אחד ואחת יהיו מודעים לסימנים המקדימים ויפנו אל רופא המשפחה בכל מקרה של חשש. מאמר זה יגולל בפני הקוראים אודות סימנים מקדימים, מאפייני סוג זה של סרטן, סוגי הטיפול והכול אודות טיפולי שחזור.

הניצחון על סרטן השד
17/03/13 | סרטן
נשים רבות נפגעות מהסרטן, ולמרות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול היעילות, רבות מן הנשים מאבדות את השד הפגוע, שכן הבחירה בין השד לבין החיים ברורה.

סרטן השד ומציאת המנתח הטוב ביותר לשחזור השד
29/01/13 | סרטן
אחד מסוגי הסרטן ממנו יראות וחוששות נשים הכי הרבה, הוא סרטן השד. הסרטן איננו פוסח על פני נשים בגילאים שונים, והוא גם תוקף נשים בשנות ה- 30 לחייהן. לעיתים סרטן זה מסתכם בתוצאות עגומות, או אז הרופאים המטפלים נאלצים לכרות שד אחד או שניים.

סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
29/01/13 | סרטן
נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא.

סרטן השד – התקווה שבשחזור
20/01/13 | סרטן
סרטן השד הוא מחלה שרוב החולים בה הוא נשים; המחלה מאופיינת בגושים בלתי כואבים בחזה הנשי, וגם בבתי השחי. המחלה מתחילה באיזור החזה אבל כמו כל סוגי הסרטן יש לה נטייה להתפתח למקומות אחרים בגוף, אפילו מרוחקים מאד מאיזור החזה. הסוג הנפוץ ביותר הוא קרצינומה.

סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
23/12/12 | סרטן
בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים.

יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
17/12/12 | סרטן
אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה.

5 עובדות על שחזור אף שחייבים לדעת
17/12/12 | סרטן
לצערנו הרב, יש לא מעט סוגים של סרטן בעולם, וכל אחד מהסוגים האלה דורש התמודדות שונה על ידי הרופאים. מזה הרבה מאוד שנים מושקעים כספים רבים, לימודים ומחקרים על מנת שאפשר יהיה להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלת הסרטן

סרטן שד, אפשר להשתקם מזה
27/11/12 | סרטן
אם יש תחום בחיים שלנו אשר בו אנחנו יכולים לראות התקדמות מדהימה והרבה מאוד שינויים, זה תחום הרפואה. תחום הרפואה לעולם לא נשאר סטטי, כי תמיד החוקרים עובדים על פיתוחים נוספים, ומעבר לכך, כל ההמצאות הטכנולוגיות מאפשר לנו לטפל בצורה טובה ויעילה יותר בהרבה יותר מחלות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI