דף הבית רפואה ובריאות סרטן סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
שחזור שד 29/01/13 |  צפיות: 13614

נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא. בכל מקרה, בדיקות מוקדמות ואיתור מוקדם של המחלה, יכול להציל חיים והחלמה מהמחלה. ישנם סוגי סרטן האופייניים רק לנשים, ואחד מהם הוא סרטן השד. סרטן זה הוא נפוץ למדיי ותוקף נשים רבות במגוון גילאים. על מנת למנוע אותו יש לעבור בדיקות תקופתיות, אשר יש ביכולתן להציל את חייהן של נשים רבות.

סרטן השד ושחזור איברים

ישנן נשים אשר מהלך המחלה שלהן הוא כה חמור, עד שהרופאים נאלצים לבשר להן בשורה קשה במיוחד. מדובר על הצורך לכרות את אחד משדיהן או אפילו שניים, וזאת על מנת שלא יופיעו גרורות נוספות ויסכנו את חייהן של החולות. מדובר על טרגדיה לא קטנה, שכן השדיים הם חלק בלתי נפרד מגופה של כול אישה. לא לחינם נשים רבות מבצעות ניתוחי הגדלת או הרמת חזה, יופיו של החזה יכול להעלות את רמת ביטחונן של נשים ולהעלות את דימוין העצמי. לכן, כאשר מדובר על כריתת שד, זוהי טראומה משמעותית ביותר, אבל יש לכך פיתרון, וכן, מדובר על שחזור שד. אם תבחרו את הרופא הנכון, רופא מומחה בתחום, בעל ניסיון ועבר מרשים בתחומו, תופתעו לדעת שהתוצאות אף הן מפתיעות ואף מצוינות, מה שיאפשר לכן להמשיך בשגרת חייכם הרגילה.

כיצד מתבצע השחזור?

גם כאן, כול מקרה לגופו. ישנם נשים שעברו כריתה חלקית של השד, וישנן נשים אשר עברו כריתה מלאה. השחזור גם תלוי בגודלו המקורי של השד. כאשר השד היה קטן מאוד מלכתחילה, השחזור עלול להיות מורכב יותר. שחזור השדיים הוא חלק מהותי מהליך שיקומה של כול אישה. אם אתן תוהות מתי מתבצע השחזור, אזי אין מדובר על תשובה חד משמעית. ישנן נשים הבוחרות לבצע את השחזור מייד עם תום ניתוח הכריתה, וישנן נשים אשר מעדיפות לבצע את השחזור בשלבים מאוחרים יותר, וכמובן, יש להתייעץ עם רופאים מומחים בתחום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שחזור שד


 


מאמרים נוספים מאת שחזור שד
 
שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
29/05/13 | סרטן
גילוי של גידול סרטני בשד מחייב פעולה מהירה. ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בו במהירות וביעילות רבה יותר. במקרים שהגידול הגיע לממדים בעייתיים או שנראה כי התערבות ניתוחית לא תשיג את המטרה הרצויה, נאלצים הרופאים לבצע כריתה של חלק מהשד הנגוע או של השד כולו.

סרטן הלשון- פותרים ומשקמים
29/04/13 | סרטן
בשנים האחרונות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מאפשרת טיפולים אפקטיביים למצבים של סרטן הלשון וסוגים נוספים של סרטן. יש לזכור כי אבחון מקדים יכול להציל חיים ולכן חשוב שכל אחד ואחת יהיו מודעים לסימנים המקדימים ויפנו אל רופא המשפחה בכל מקרה של חשש. מאמר זה יגולל בפני הקוראים אודות סימנים מקדימים, מאפייני סוג זה של סרטן, סוגי הטיפול והכול אודות טיפולי שחזור.

הניצחון על סרטן השד
17/03/13 | סרטן
נשים רבות נפגעות מהסרטן, ולמרות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול היעילות, רבות מן הנשים מאבדות את השד הפגוע, שכן הבחירה בין השד לבין החיים ברורה.

סרטן השד ומציאת המנתח הטוב ביותר לשחזור השד
29/01/13 | סרטן
אחד מסוגי הסרטן ממנו יראות וחוששות נשים הכי הרבה, הוא סרטן השד. הסרטן איננו פוסח על פני נשים בגילאים שונים, והוא גם תוקף נשים בשנות ה- 30 לחייהן. לעיתים סרטן זה מסתכם בתוצאות עגומות, או אז הרופאים המטפלים נאלצים לכרות שד אחד או שניים.

סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
29/01/13 | סרטן
נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא.

סרטן השד – התקווה שבשחזור
20/01/13 | סרטן
סרטן השד הוא מחלה שרוב החולים בה הוא נשים; המחלה מאופיינת בגושים בלתי כואבים בחזה הנשי, וגם בבתי השחי. המחלה מתחילה באיזור החזה אבל כמו כל סוגי הסרטן יש לה נטייה להתפתח למקומות אחרים בגוף, אפילו מרוחקים מאד מאיזור החזה. הסוג הנפוץ ביותר הוא קרצינומה.

סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
23/12/12 | סרטן
בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים.

יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
17/12/12 | סרטן
אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה.

5 עובדות על שחזור אף שחייבים לדעת
17/12/12 | סרטן
לצערנו הרב, יש לא מעט סוגים של סרטן בעולם, וכל אחד מהסוגים האלה דורש התמודדות שונה על ידי הרופאים. מזה הרבה מאוד שנים מושקעים כספים רבים, לימודים ומחקרים על מנת שאפשר יהיה להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלת הסרטן

סרטן שד, אפשר להשתקם מזה
27/11/12 | סרטן
אם יש תחום בחיים שלנו אשר בו אנחנו יכולים לראות התקדמות מדהימה והרבה מאוד שינויים, זה תחום הרפואה. תחום הרפואה לעולם לא נשאר סטטי, כי תמיד החוקרים עובדים על פיתוחים נוספים, ומעבר לכך, כל ההמצאות הטכנולוגיות מאפשר לנו לטפל בצורה טובה ויעילה יותר בהרבה יותר מחלות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI