דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
רוני ארז 28/08/13 |  צפיות: 5425

אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה. ציוני פסיכומטרי נעים בין 200 ל- 800 נקודות וקובעים במידה רבה את קבלתם של מועמדים אל מוסדות להשכלה גבוהה ולמגמות המבוקשות על ידם. באופן עקרוני, ככל שהציון בבחינה גבוה מהממוצע כך ייפתחו בפני המועמד עוד מגמות ואפשרויות לימוד, ואילו ציונים גבוהים במיוחד אף יובילו במקרים מסוימים לוויתור על הדרישה לבגרות מלאה.

היחסיות של ציוני הפסיכומטרי

חשוב לדעת כי מבחן פסיכומטרי הינו מבחן יחסי בו מאוזנות ומושוות תוצאות מועד מסוים עם תוצאות מועדים קודמים, וזאת בעזרת כלים סטטיסטיים מתקדמים של המרכז הארצי לבחינות והערכה. מטרת היחסיות היא למנוע מקרים של מועדים קשים יותר בעלי ציונים נמוכים בהשוואה למועדים קודמים, ולהיפך. יש לציין כי היחסיות איננה פוגמת או גורעת מציונו של הנבחן הבודד, אלא מונעת מצבים של חוסר איזון בגובה הציונים בין המועדים השונים. כך למשל, נבחן הנדרש להתמודד עם בחינה בעלת ניסוחים או תרגילים קשים מהרגיל עדיין יקבל ציון יחסי התואם למועדים קודמים.

ציוני הבחינה

מרבית הנבחנים מודעים לחלוקת ציוני פסיכומטרי שבין 200 ל- 800 נקודות, כלומר לציון הכולל של הבחינה. ואולם, חשוב לדעת כי מלבדו ניתנים גם ציונים נפרדים לכל פרק, כלומר למילולי, לכמותי ולאנגלית, כאשר ציוני כל פרק נעים בין 50 ל- 150 נקודות, ומפורטים בציון הבחינה שנשלח לנבחן ולמוסדות השונים. הציונים הנפרדים משמשים בין היתר לקביעת רמת האנגלית של המועמד, ובאם הינו זכאי לפטור מלימודי אנגלית במהלך לימודיו לתואר ראשון. כמו כן, מגמות ריאליות רבות כמו הנדסה או מדעי המחשב, מקנות חשיבות מיוחדת לציון בפרק הכמותי כחלק מתנאי הקבלה שלהן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI