דף הבית חינוך ולימודים לימודים בחו"ל לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
רוני ארז 03/09/13 |  צפיות: 14480

בעלי חיים תופסים מקום מרכזי בחיינו כחיות מחמד או משק, שמירה או עבודה, ובנוסף לכך החיות חשובות לבני האדם לצרכי מזון, לבוש ושמירה על האיזון הטבעי. לדוגמא, הדבורים חשובות לא רק לייצור דבש אלא גם להאבקת צמחי מאכל רבים, ואילו חתולים משמשים לא רק כחיות מחמד אלא גם למניעת התרבות מכרסמים וזוחלים באזור המחייה. על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

תוכנית לימודי וטרינריה

תוכנית לימודי וטרינריה נמשכת בארץ שבע שנים ובחו"ל חמש שנים, ונועדה להכשיר רופאים לטיפול בסוגים שונים של בעלי חיים ובעיות בריאותיות. לדוגמא, ישנם וטרינרים המתמחים בחיות בית, חיות משק, חיות בר או חיות ימיות. כמו כן, ניתן להתמחות ברפואה וטרינרית כללית, כירורגית, מחקר, מניעת מחלות, ופיקוח על תנאי תברואה ותזונה של בעלי חיים. התוכניות השונות מתחלקות ללימודים קדם קליניים בשנים הראשונות, וללימודים קליניים עיוניים ומעשיים במרפאות, משקים ובתי חולים וטרינריים.

אפשרויות תעסוקה

עם תום לימודי וטרינריה וקבלת רישיון עבודה יכולים הבוגרים למצוא עבודה בקליניקות פרטיות, בתי חולים וטרינריים, מכוני מחקר, משקי בעלי חיים, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, החברה להגנת הטבע, גני חיות, פינות חי ובעמותות בעלי חיים. בהתאם להתמחותו משתלב הווטרינר בתחומים תעסוקה שונים, כגון כירורג, נוירולוג, אופתימולוג, בריאות הציבור, מטפל בסוסים, חוקר ועובד מעבדה.

היכן לומדים

בישראל ניתן ללמוד וטרינריה באופן מלא רק באוניברסיטה העברית בפקולטה לחקלאות שברחובות, ובשל מספר המקומות המצומצם מוצבים בפני המעומדים תנאי קבלה גבוהים במיוחד. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן בהחלט ללמוד וטרינריה בחו"ל באוניברסיטאות חקלאיות, או בפקולטות לרפואה המציעות גם מסלולי רפואה כללית, רפואת שיניים, רוקחות ופיזיותרפיה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI