דף הבית חינוך ולימודים מכינות, בגרות ופסיכומטרי צו ראשון – עצות והבהרות
צו ראשון – עצות והבהרות
רוני ארז 31/10/13 |  צפיות: 14303

אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

מה צפוי לכם בצו הראשון

את מהלך הפעילות הצפויה לכם בלשכת הגיוס ניתן לחלק לארבעה פרקים או תחנות מרכזיות. התחנה הראשונה מכונה התחנה הצהובה בה יושבת מאבחנת פסיכוטכנית, אשר תוודא את פרטיכם האישיים כמו שנות ואופי ההשכלה שלכם ומספר בני המשפחה. לאחר מכן תערוך המאבחנת גם מבחן סימול מילים, בו תצטרכו להבין את משמעותם של מילים וביטויים בשפה היומיומית. תחנה נוספת אליה נקראים הבנים מכונה התחנה האדומה, ובה עוברים ראיון עם מאבחנת שמטרתו לאמוד את מידת המוטיבציה, היכולות והמוכנות לשירות. התחנה השלישית והחשובה הינה התחנה הירוקה, בה נערכים מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים הבודקים יכולות וכישורים בתחום המילולי והאנליטי. ציוניהם ישפיעו במידה רבה על שירותכם הצבאי, לכן חשוב מאוד להתייחס אליהם ברצינות. התחנה הרביעית קרויה התחנה הכחולה, ובה תעברו סדרה קצרה של בדיקות על ידי רופא לקביעת הפרופיל הצבאי שלכם.

כמה עצות חשובות

על מנת לעבור את יום הצו הראשון בהצלחה חשוב לתת את הדעת על מספר עניינים מהותיים. ראשית, הקפידו להגיע בזמן וכמה שיותר מוקדם על מנת שלא תצטרכו להמתין זמן רב לתורכם. שנית, הביאו איתכם את כל המסמכים הדרושים, כמו אישור מרופא המשפחה, טופס ההתייצבות, תעודת זהות ואישור על לקויות למידה במידת הצורך. כמו כן, התאזרו בסבלנות והביאו איתכם אמצעים להעברת הזמן כמו ספר, נשנושים או טלפון נייד, כדי שלא תשתעממו יותר מדי ותתעייפו לקראת המבחנים. לבסוף, הירגעו והיזכרו בכל מה שלמדם בקורס הכנה לצו ראשון, והיו בטוחים שתצליחו להשיג את הקב"א והתפקיד שאליו אתם מכוונים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI