דף הבית חינוך ולימודים לימודים בחו"ל תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
רוני ארז 01/10/13 |  צפיות: 14446

לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות. מעבר לכך, מי שמעוניין לגשת ללימודי רפואה בארץ נדרש לעמוד בדרישות קבלה גבוהות ומחמירות במיוחד, ולכן אנשים רבים בוחרים לפנות אל לימודי רפואה באירופה כאלטרנטיבה פתוחה ואפשרית.

תנאי הקבלה ללימודי רפואה בישראל

האם ידעתם כי רק ארבע מאות מועמדים מתקבלים מידי שנה ללימודי רפואה בישראל? לימודים אלו מתקיימים בארבע אוניברסיטאות בארץ, ואילו המתקבלים מהווים רק עשרה אחוזים מכלל המועמדים. מכאן ברור כי בישראל נהוגים תנאי קבלה לרפואה שאינם מתאימים לכל אחד, המורכבים מציוני פסיכומטרי של 740 ומעלה, וכן ממוצע ציוני בגרות של 110 ומעלה. זאת בנוסף על סדרת ראיונות אישיים ומבחני מיון פנימיים ומקצועיים של המוסד האקדמי. מי שאינו עומד בתנאים אלו יכול לבחור בלימודים במקצעות מקבילים כמו פיזיותרפיה, חקר המוח או ביולוגיה, או להתקבל כמובן ללימודי רפואה בחו"ל.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בחו"ל

לעומת תנאי הקבלה הנהוגים בישראל, תנאי הקבלה ללימודי רפואה בחו"ל ובעיקר באירופה הינם מקלים בהרבה. התנאים אומנם משתנים בין כל מדינה ואוניברסיטה, אך בדרך כלל מורכבים מתעודת בגרות מלאה עם ציונים טובים, ומתן עדיפות לבעלי בגרות מורחבת במקצועות רלוונטיים כמו ביולוגיה וכימיה. כמו כן, יש לעבור מבחני מיון בשפה האנגלית או בשפה המקומית של המדינה בה לומדים, מבחני ידע מקצועיים בביולוגיה, כימיה ופיסיקה, ולרוב גם ראיון קבלה אישי. חשוב לדעת כי בימינו קיימות מדינות רבות באירופה בהן ניתן ללמוד במבחר מוסדות אקדמיים, כגון לימודי רפואה בליטא, הונגריה, גרמניה, אנגליה, איטליה, פולין וצ'כיה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI