דף הבית חינוך ולימודים לימודים בחו"ל מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
רוני ארז 23/09/13 |  צפיות: 15128

GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני. בחינה זו משמשת במרבית תחומי הלימוד, מלבד לתואר שני במנהל עסקים עבורו קיים מבחן GMAT. יחד עם זאת, לאור שינויים שחלו בתכני ובמבנה בחינת ה- GRE, היא הפכה דומה ברמתה למבחן ה- GMAT ומוסדות אקדמיים רבים בחו"ל מכירים בציוני מבחן זה גם עבור לימודי מנהל עסקים.

מטרת הבחינה

מבחן GRE אינו מיועד לבדוק ידע מקצועי או ספציפי של הנבחן, אלא לאמוד ולבדוק את כישוריו בתחומי החשיבה, הביטוי, אוצר המילים, הבנת הנקרא והידע הכללי. המידע שמתקבל אמור להעיד האם רמתו ויכולותיו של נבחן מתאימות לדרישות האקדמיות של לימודי תואר שני.

מבנה המבחן

ה- GRE מורכב משלושה חלקים עיקריים כשהחלק הראשון הינו כתיבת חיבור בהתאם לנושא נתון, ואילו החלקים האחרים מתמקדים בחשיבה כמותית ומילולית. יש לציין כי בדומה לבחינה הפסיכומטרית, גם כאן חלק מהפרקים הינם פרקי פיילוט מוסווים המיועדים לצרכי סטטיסטיקה ואינם נכללים בחישוב ציוני הבחינה.

הכנה למבחן GRE

על מנת להצליח במבחן GRE חשוב להגיע מוכנים. את ההכנה ניתן לעשות באופן עצמאי או על ידי קורסים ייעודים המוצעים במספר מכונים ובתי ספר בארץ. בכל מקרה, מומלץ להתחיל בהכנות לפחות חודשיים לפני מועד הבחינה, ולשלב תרגול מעשי והתמודדות עם בחינות בתנאי סימולאציה הזהים לאלו של בחינת האמת.

תנאי קבלה נוספים ללימודי תואר שני

חשוב לציין כי מבחן GRE אינו תנאי הקבלה היחיד עבור לימודים לתארים מתקדמים בחו"ל. תנאים אלו משתנים בהתאם למסלול המבוקש ולדרישות הספציפיות של המוסד אליו מעוניינים להתקבל, ויכולים להיות מבחני ידע מקצועי, ראיון אישי, הגשת תיק עבודות, המלצות וציוני תואר ראשון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI