דף הבית חינוך ולימודים מכינות, בגרות ופסיכומטרי עצות חשובות לבחינה הפסיכומטרית
עצות חשובות לבחינה הפסיכומטרית
רוני ארז 28/07/13 |  צפיות: 13456

מדי שנה מתקיימים חמישה מועדי פסיכומטרי אליהם ניגשים נבחנים רבים מכל רחבי ישראל. מדובר בבחינה חשובה ביותר שהינה בעלת השלכות על עתידם האקדמי והמקצועי של העומדים בפני לימודים לתואר ראשון, כך שההתרגשות והמתח עולים לאחר חודשים של תרגול רב והשקעה של כסף וזמן יקר. על מנת להגיע מוכנים אל הבחינה עצמה מומלץ כמובן להצטרף אל קורס פסיכומטרי המקנה כלים מתאימים ושיטות ייחודיות לפתרון. מלבד זאת, ניתן לשפר את ההתמודדות על ידי אימוץ מספר הרגלים חשיבה נכונים ושיטות להירגעות.

לחשוב חיובי

קורס פסיכומטרי ממוצע נפרס על פני כשלושה חודשים ובמהלכו נדרשים התלמידים לתרגול רב, למשמעת עצמית ולמוטיבציה גבוהה. חודשים אלו מלווים לא פעם ברגעי אכזבה, קושי ותסכול העלולים להוביל לירידה במוטיבציה ולוויתור עצמי. לכן, מומלץ לשנן בכל יום מספר משפטים חיוביים ותומכים כדוגמת – אני עושה את הכי טוב שיש, או – בטוח שאצליח בבחינה, עד שאלו יהפכו למנטרה קבועה. כמו כן, במהלך הקורס נערכות מספר בחינות לדוגמא, אם בשיעורים עצמם ואם בבית. חשוב להתייחס לציון המתקבל בבחינות הסימולציה כאל אמצעי המנחה אתכם אל נקודות הזקוקות לחיזוק, ולא כאל קביעה נחרצת באשר לחולשותיכם.

לא חייבים להיות רגועים

מבחן פסיכומטרי אכן מהווה משוכה לא פשוטה, מה עוד שהמוטיב התחרותי מגביר את המתח. לכן, חשוב לזכור כי מחקרים בתחומי הפסיכולוגיה והפיזיולוגיה מראים כי כל עוד המתח נמצא ברמה ממוצעת, מגייסים הגוף והמוח משאבים שתורמים דווקא להצלחה. לכן, לחץ והתרגשות הינם טבעיים לחלוטין ואינם צריכים להבהיל. ואולם, אם במהלך הבחינה הינכם חשים כי מפלס המתח הגיע לרמה שבה אתם מתקשים לחשוב, עדיף לעצור לדקה ולארגן את הנשימה, לאכול לתפוח ולשתות מים, ולהזכיר לעצמכם שאחרי הכל מדובר רק במבחן, ושתמיד יש אפשרות לגשת לבחינה חוזרת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI