דף הבית חינוך ולימודים מכינות, בגרות ופסיכומטרי הציון במבחן אמי"ר
הציון במבחן אמי"ר
רוני ארז 31/07/13 |  צפיות: 12780

חשוב לדעת כי ציוני מבחן אמי"ר שונים במהותם מאלו של הבחינה הפסיכומטרית, ונמדדים בטווח שבין מאה וחמישים למאתיים וחמישים נקודות. יחד  עם זאת, שיטת חישוב הציון זהה לזו הנהוגה בפסיכומטרי. ציוני הבחינה מהווים כלי למיון מועמדים לאקדמיה בהתאם לידיעותיהם בשפה האנגלית, ולפיהם נקבע האם הם עומדים בתנאי הקבלה. במידה שכן, הציונים יקבעו אם המועמד פטור מלימודי אנגלית באקדמיה, או את רמת ומשך קורסי האנגלית הנדרשים ממנו. ציונים אלו תקפים לתקופה של עד חמש שנים, אם כי חלק מהמוסדות דורשים מועדי בחינה סמוכים יותר למועד ההרשמה.

חישוב ציוני מבחן אמי"ר

במבחן אמי"ר יש שמונים ואחת שאלות וכל תשובה נכונה מעניקה לנבחן נקודה אחת, כאשר תשובה שגויה או שלא נענתה נכונה אינן מורידות מציון הבחינה. הציון מתקבל מחישוב כל התשובות הנכונות תוך שקלול ציון התקן של מבחנים ממועדים אחרים, כך שמתקבל ציון שאינו מושפע מרמת הנבחנים באותו המועד או מרמת הקושי של הבחינה. חשוב לדעת כי במידה וניגשתם לבחינת אמיר וגם לפסיכומטרי, הציון הקובע הינו הגבוה מבין שניהם בהתייחס רק לציון פרק האנגלית בפסיכומטרי.

קבלת ציון פטור מלימודי אנגלית

בממוצע, ציון פטור בבחינת אמי"ר עומד על מאה שלושים וארבע נקודות. יחד עם זאת, גובה הציון אינו אחיד ומשתנה בהתאם לדרישות של כל מוסד אקדמי.  כמו כן, במקרים של הפרש נקודות בודדות מציון פטור, מוכנים מוסדות אקדמיים רבים להגיש את הסטודנט לבחינה פנימית אשר תבדוק את זכאותו לפטור.

פרסום תוצאות ציוני הבחינה

תוצאות מבחן אמיר מתפרסמות באתר הרשמי של המרכז הארצי לבחינות והערכה, עד ארבעים וחמישה ימים ממועד הבחינה, ונשלחות גם בדואר אל מען הנבחנים. כמו כן, תוצאות הבחינה נשלחות אוטומאטית למוסדות להשכלה גבוהה מרכזיים בישראל, ולמוסדות נוספים אשר פורטו בטופסי ההרשמה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI