דף הבית חינוך ולימודים מכינות, בגרות ופסיכומטרי תכנון זמני הלימוד לקראת הבגרויות
תכנון זמני הלימוד לקראת הבגרויות
רוני ארז 27/08/13 |  צפיות: 12714

בחינות בגרות מהוות משוכה חשובה ומאתגרת, כך שבהתקרבן עולים באופן טבעי המתח וההתרגשות. זה הזמן להפשיל שרוולים, להתנתק מעט מהחיים החברתיים, לארגן לעצמכם פינה שקטה ולהתחיל לחרוש לקראת הבחינות הממשמשות ובאות. ככל שתהיו יותר מרוכזים ותקדישו יותר זמן ללימוד תכני הבחינה כך יעלו סיכוייכם להצליח בהן, כאשר הבסיס ללימוד נכון מתחיל בתכנון מושכל של זמני ההתכוננות.

תכנון נכון של זמני הלימוד

בין אם אתם ניגשים בפעם הראשונה לבגרויות או שהינכם עומדים מול השלמת בגרויות, תכנון נכון של זמני הלימוד הוא המפתח להצלחה. תקופת ההתכוננות מהווה למעשה פרק זמן קצר בו נדחסות מספר רב של בחינות, ועל מנת ללמוד כראוי לכולן יש לתכנן נכון ומראש את הזמנים. תכנון זה כולל את הימים והשבועות המוקדשים לכל בחינה, וכן תכנון פרטני של כל יום לימוד על הנושאים שאותם תלמדו או תתרגלו.

כיצד לתכנן נכון את ימי הלימוד

תכנון נכון של ימי הלימוד הנדרשים עבור כל מקצוע מורכב ממספר קריטריונים, ובראש ובראשונה יש להתאים את פרק הזמן לחשיבות הבחינה עבורכם. כך לדוגמא, ממוצע בגרויות מושפע בצורה משמעותית יותר מבגרות חמש יחידות במתמטיקה בהשוואה לבגרות בת שתי יחידות בהיסטוריה. ואולם, אם הינכם שולטים בקלות בתכני הלימוד במתמטיקה, והרבה פחות בתכני הבגרות בהיסטוריה, מן הראוי שתגדילו את מספר ימי הלימוד שיוקדשו למקצוע בו אתם מתקשים.

תכנון זמנים פרטני לכל בגרות

לאחר קביעת מסגרת שעות הלימוד הכלליות לכל מקצוע עליכם ליצור לוחות זמנים מפורטים. לוחות אלו יכללו תכנון יומי של החומר הנלמד באותו יום וכן תכנון של תכני הלימוד לפי שעות, אך חשוב להיות ריאליים ולא להעמיס שעות שמעבר ליכולות הריכוז שלכם. לדוגמא, עדיף ללמוד בכל יום שעתיים וחצי נמרצות מאשר ארבע שעות שבמחציתן כבר אינכם מצליחים לקלוט את החומר. כמו כן, מומלץ לבצע מעקב אחר המידה בה הצלחתם לעמוד בזמנים שקבעתם, ולעדכן את מערכת הלימודים במידת הצורך.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI