דף הבית חוק ומשפט ירושה ייפוי כוח מתמשך - מימוש וכיבוד זכויות האדם
ייפוי כוח מתמשך - מימוש וכיבוד זכויות האדם
מורן אהרון 14/11/18 |  צפיות: 201

התיקון לחוק הכשרות המשפטית - ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך מהווה נדבך משמעותי ביצירת התנאים המיטביים למימוש זכותו וכבודו של כל אדם באשר הוא. גם אם שאלת כשירותו המשפטית של אדם צפוייה להתערער בעתיד, או שנקבע והוכרז לו אפוטרופוס טבעי בשל גילו הצעיר הרי שהתהליך לכינון ייפוי כוח מתמשך מבטיח שכל עוד הוא חי יבואו לידי ביטוי מירב העדפותיו, יינתן ביטוי לטעמו לנטיותיו ובחירותיו. וזאת בתנאי שהדבר לא יפגע בו או באחרים.

ייפוי כוח מתמשך, טומן בחובו מנגנונים, דרכי בקרה ויישום אשר מבטיחים כי מי אשר מונה לו, או מינה לעצמו עו"ד והפקיד בידיו יפוי כוח מתמשך זה, יהיה מוגן ומיוצג ישירות על ידי עורך הדין שנבחר על ידו.

ראוי לציין כי מי שבכוונתו להגדיר את שאלת הכשרות השיפוטית העתידית של עצמו או בן חסותו ולהעניק ייפוי כוח מתמשך לבא כוח מטעמו רשאי לבחור את עורך הדין לפי טעמו ובלבד שעורך דין זה עבר הכשרה והוסמך לכך על ידי הגורמים המוסמכים. הדבר שונה מהותית מהליך קביעה ומינוי אפוטרופוס שמחייב אישור האפוטרופוס הכללי.

כאמור ייפוי כוח מתמשך מועבר לעורך דין לפי בחירתו של בעל הדין או האפוטרופוסים הטבעיים שלו. בנוסף יש להדגיש כי ייפוי כוח מתמשך תקף כל עוד אדם חי. מרגע מותו של אדם ייפוי כוח מתמשך מאבד את תקפותו ותחתיו מתממשת צוואתו או צו ירושתו של המנוח וחלים עליו ל הכללים ודיני הצוואות והירושות.

המצבים בהם ייפוי כוח מתמשך מבטיח את זכויותיו של האדם

מחלות כרוניות פרוגרסיביות כגורם לייפוי כוח מתמשך

המצב האופייני ביותר לייפוי כוח מתמשך הוא מצב שבו אדם בוגר כשיר משפטית לוקה במחלה פרוגרסיבית כגון אלצהיימר, ALS, פרקינסון, דלקת ריאות כרונית סרטן  ועוד. מאפייניהן של המחלות הוא שהנן פרוגרסיביות כלומר החולה בהן חווה החמרה הדרגתית ואבדן כישורים עד כדי אובדן כשירות משפטית. ייפוי כוח מתמשך המאפשר לחולה לקבוע ולהשפיע על העתיד לבוא. על אופן הטיפול בו על גורמי הטיפול, מגוון רב של תחומי חיים אשר בהעדר ייפוי כוח זה לא יהיה בכוחו להשפיע עליהם.

תהליך זה מאפשר לאדם לממש את רצונותיו, ושאיפותיו כאדם בריא וכשיר משפטית גם כאשר כשירותו המשפטית ניטלת ממנו בשל מצב רפואי מתדרדר.

ייפוי כוח מתמשך להורים לחסרי ישע

במקרים רבים הורים לילדים ובוגרים חסרי ישע. מסיבות  מולדות, או כאלה אשר כתוצאה מטראומה, או מחלה הגיע למצב של חוסר כשירות משפטית. ההורים אשר משמשים כאפוטרופוס טבעי רוצים לקבע את דרך הטיפול ילדיהם גם לעת זקנתם או לאחר לכתם. ההורים יכולים לבחור עורך דין מטעמם, למנותו ולהעניק לו ייפוי כוח מתמשך כך שכל זמן שהם  חיים הוא יטפל בילדיהם. בנוסף יכולים ההורים להכין מראש צוואה אשר תסדיר את הטיפול בילדיהם חסרי הישע גם לאחר מותם.

זיכרו! רק עורך דין אשר עבר הכשרה והוסמך לכך רשאי לסלול את הדרך לייפוי כוח מתמשך. כאשר אתם פונים לעורך דין יש לבדוק תחילה עם עבר את ההכשרה והוסמך לכך באופן פורמלי. בשל העובדה שתוספת חקיקה זאת היא חדשה קיים מסלול הכשרה ייחודי לכך.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מורן אהרון

Prosite.site 


מאמרים נוספים מאת מורן אהרון
 
פיברומיאלגיה או מגפת ה-COVID-19... או...?
הרבה שאלות ומעט תשובות על פיברומיאלגיה ו-COVID-19. שאלות על סינדרום פיברומיאלגיה והאם קיימת התוויה נגדית לטיפול במחלה ביחס לטיפול ב COVID-19.מגפת ה-COVID-19 נמצאת בין "הגלים" והיא חדשה יחסית במקומותינו, אך המחקרים העוסקים בתחום המגפות. מזהים כי העמידות למגפה בהחלט מושפעת מחוזקה ועוצמת של המערכת החיסונית. כבר בהתחלה של הופעת הנגיף הגדירו המומחים אוכלוסיות עם מערכת חיסונית ירודה כבעלי סיכון שיש לשמור עליהם.

שירותי קצין בטיחות בתעבורה ותיקון מספר 6 לתקנות התעבורה
שירותי קצין בטיחות בתעבורה ותיקון מספר 6 - לפניכם תקציר שינויים בתקנות התעבורה 579, 580, 585 וו-587 שלהם השלכות ישירות על ניהול ציי על ידי קצין בטיחות בתעבורה

יוצאים לחופשה עם המשפחה? ומה עם הכלב, עם מי הוא נשאר?
13/02/20 | חיות מחמד
בתקופת החגים ובתקופת הקיץ, אנו מנצלים את החופש מהעבודה והלימודים ויוצאים לחופשה עם המשפחה. אך מה עושים עם הכלב, היכן הוא נשאר? האם דאגתם לו למקום בטוח?

רקמה על מגבת - רקמה על חלוק רחצה לעסק או למתנה
רקמה על מגבת או רקמה על חלוק רחצה היא מתנה מקסימה המתאימה למגוון אירועים.כאשר מדובר ברקמה על מגבת או רקמה על חלוק רחצה עבור עסקים סוג הרקמה יהיה זהה לרקמה עבור מתנה אישית. רוב בתי העסק רוקמים את לוגו החברה או סמל החברה לעומת רקמה לאנשים פרטיים אשר רוקמים שם ושונות.

מוניות אחדות - שירותי שליחויות מהיום להיום
העברת חבילה חשובה או מעטפה עם חומר סודי וחשוב אשר צריכים להגיע ליעד במהירות, היא משימה לחברה המספקת שירותי שליחויות. תחנת מוניות אחדות מספקת שירותי שליחויות מהיום להיום או מהיום למחר. העברה מתבצעת על ידי נהגים ותיקים, מקצועיים ואמינים אשר דוגלים בעמידה בלוחות זמנים ושמירה על דיסקרטיות מלאה.

משרד אדריכלים - למה מומלץ
25/11/18 | אדריכלות
ננסה להצביע על הסיבות, שאנו ממליצים בגינן, על יצירת קשר עם משרד אדריכלים (רצוי ותיק ומנוסה). בכל מצב שבו אתם מתכוונים להיכנס לתהליך הכולל תכנון ובנייה של בית, מבנה חדש, אגף או תוספת למבנה קיים ואף שיפוץ מלא של חלל, דירה, בית או מבנה ציבורי.

ייפוי כוח מתמשך - מימוש וכיבוד זכויות האדם
14/11/18 | ירושה
ייפוי כוח מתמשך מאפשר לאדם למצות את זכויותיו ורצונותיו גם בעתיד בין אם הוא אינו נמצא בכשירות משפטית או שהינו באופן ארעי אינו בר שיפוט, בין אם הוא חווה התדרדרות במצבו או שהגיע למצב זה כתוצאה מטראומה.

פתרונות יצירתיים לריהוט
בחירת ריהוט לבית או למשרד, מצריכה מאיתנו חשיבה, תכנון וניצול נכון של חלל החדר, נגריית אהרון כהן ישמחו לבנות עבורכם את הרהיט הנחשק לפי המידות המתאימות ולעזור בבחירת המיקום המתאים ביותר.

הנדימן - כי לא כל אחד יודע לתקן לבד
כאשר אתם נתקעים בכביש עם בעיה מכנית רוב הסיכויים שלא תדעו איך לתקן את הבעיה ותזמינו שירותי חילוץ וגרירה, כך גם בבית ישנן תקלות קטנות העוצרות לנו את סדר היום ואין לנו את הידע והיכולת לסדר אותן לבד. נכון לא תזמינו שירותי חילוץ וגרירה אבל כן תזמינו שירותי הנדימן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI