דף הבית רפואה ובריאות סרטן שימוש בהומיאופתיה ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בסרטן מוח
שימוש בהומיאופתיה ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בסרטן מוח
פרו קיד 12/06/12 |  צפיות: 3794

שימוש בהומיאופתיה ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בסרטן מוח:

כאשר מדובר באבחנה שקובעת כי אתה נושא סרטן מוחי וסיכויי ההחלמה שלך לא גבוהים במיוחד, זה רק צפוי כי אנשים יחפשו פתרונות בעולם האלטרנטיבי בנוסף לקונבנציונאלי כאשר האחד מהם מאכזב אותם ושולח אותם לגזר דין מוות תוך תקופה מסוימת. והיות והתקווה מתה אחרונה, רבים מחולי הסרטן (סרטן ריאות,סרטן הלבלב) פונים לטיפולים המשלימים שאולי יספקו להם איכות חיים טובה יותר אם לא ארוכה יותר.

אנשים רבים עם גידולי מוח חשוכי מרפא נוטים להשתמש בטיפולים אלטרנטיביים לדוגמת נטילת ויטמינים והומיאופתיה בנוסף לטיפולים הקונבנציונאליים, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת הרפואי של האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה בשנת 2010. הנתונים שהתפרסמו מדברים על כך שכ-40%מן החולים בסרטן המוח השתמשו בטיפולים אלטרנטיביים כולל תרופות הומיאופתיות, תוספי ויטמינים וטיפול פסיכולוגי.

המחקר כלל 621 אנשים עם סרטן דרגה 2 עד דרגה 4 חשוך מרפא מסוג גליומה אשר השלימו שאלונים על שימוש שהם עשו בטיפולים אלטרנטיביים. כאשר טיפול אלטרנטיבי הוגדר כשימוש בשיטות או תרכובות בהם לא נעשה שימוש קליני בפועל ולא העריכו את השפעתם המדעית.

התגלה כי אנשים צעירים ונשים עם השכלה גבוהה נטו להשתמש בטיפולים אלטרנטיביים יותר מאשר גברים מבוגרים ובעלי השכלה נמוכה. כמו כן, מסתבר כי רוב האנשים פונים לטיפולים אלטרנטיביים לא בגלל שלא מרוצים מן הטיפול הקונבנציונאלי אותו מקבלים, אלא כי מעוניינים להוסיף פן נוסף מועיל לטיפול. מתוך רשימת הסיבות, התשובות הנבחרות היו "כדי לתמוך בטיפול קונבנציונלי", "לבנות את התנגדות הגוף" ו-"לעשות משהו לבד על מנת לטפל בסרטן". התגובות הכי פחות נבחרות היו: "כי אני מפחד מהשיטות המקובלות" ו-"בגלל הרופאים אין לי מספיק זמן". כמו כן, עולה מן המחקר כי 39% מן החולים השתמשו בהומיאופתיה מן הסיבות שהוזכרו לעיל, 31% נטלו תוספי ויטמינים ו-29% השתמשו בשיטות פסיכולוגיות שונות. כיום קיימים בשוק מוצרים רבים אשר חלקם נחקרו רבות על ידי מדענים וגם הוכיחו עצמם כמועילים בתנאים כאלו ואחרים ורבים אחרים אשר ההשפעה שלהם לא נתמכת באף מחקר רציני ו/או קליני. לכן טרם שימוש בכל מוצר יש לברר עליו רבות ככל הניתן ולוודא שיש הוכחות מדעיות להשפעתם.

מחבר המאמר, ד"ר אוליבר היס, נוירוכירורג באפנדורף (המבורג שבגרמניה) טוען כי מן החלק הגדול של הטיפולים האלטרנטיביים ניתן להתעלם, מוסיף ואומר כי רופאים צריכים להיות מודעים לרצון החולים לחפש טיפולים אלטרנטיביים ולעודד דיון פתוח של אפשרויות. הדרכה שלהם עשויה להיות לכלי יעיל, במיוחד כאשר חלק מן הטיפולים מפוקפקים, יקרים ומזיקים יותר מאשר מועילים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI