דף הבית רפואה ובריאות סרטן סרטן ריאות גרורתי
סרטן ריאות גרורתי
פרו קיד 24/06/12 |  צפיות: 3707

סרטן ריאות גרורתי

סרטן ריאות גרורתי – מידע כללי:

סרטן ריאות הוא הסרטן השלישי הנפוץ ביותר ששולח גרורות ממאירות לעצמות אחרי סרטן השד וסרטן הערמונית. היסטוריה של עישון כמעט תמיד נוכח בהופעתו. כאשר מוצאים אצל החולה גרורות ממקור לא ידוע יש להניח כי הם מגיעים מן הריאות או הכליות של הפציינט. גרורות סרטן הריאות בדרך כלל מופיעים בעמוד השדרה, בצלעות, באגן ובעצמות פרוקסימליות ארוכות. תכונה ייחודית של סרטן ריאות היא להתפשט לעצמות הרגליים והידיים. מחצית מכל המטאסטאזות (גרורות) לעצמות ידיים הן מן הריאות, כמו גם 15% מהנגעים בכפות הרגליים. לסרטן הריאות יכולת להשיל תאים סרטניים לזרם הדם העורקי ומשם להגיע כמעט לכל מקום בגוף ולהדביק את הגוף בגרורות ובסרטן לבלב, בניגוד לסרטנים אחרים אשר משילים תאים סרטניים לרוב לוורידים והמקומות הראשונים אליהם מגיעים הם בד"כ ריאות או כבד אשר עשויים לשמש כמסננים וללכוד את הגרורה מלהתפשט עוד.

השכיחות ודמוגרפיה של סרטן ריאות גרורתי:

החולים לרוב מעל גיל 40 והגיל הממוצע נע סביב 55.

סימפטומים של סרטן ריאות גרורתי:

הכאב הינו התסמין הנפוץ ביותר. לעיתים נדירות מתרחשת התפרצות פתאומית ופתולוגית של כאב ללא היסטוריה למשך כמה שבועות או חודשים כאשר הכאבים מתחזקים עוד ועוד. חלק מן הפציינטים מנסים להתעלם מן הכאב ומתרצים כשריר תפוס או נקע, נוטלים משככי כאבים חזקים וממשיכיםלסבול עד גילוי הבעיה האמיתית. כמו כן, סימפטומים מערכתיים עלולים להופיע כמו היפרקלצמיה (עודף סידן), אוסטיאוארתרפתיה היפרטרופית של הריאות (עיבוי כואב של עצמות טובולריות קצרות וארוכות וכן שינויים באצבעות).

אפשרויות טיפול בסרטן ריאות גרורתי:

לניתוח למטרות ריפוי אין כאן מקום. ייצוב אורתופדי של עצמות שנחלשו צריך להיעשות באופן מיידי על מנת למנוע שברים. המטופלים יקבלו טיפול מלא על פי רצונם ועל פי היקף המחלה. ייצוב שברים פתולוגיים בעצמות חייב להיעשות ללא דחייה אלא אם המטופל אינו יכול לעמוד בהליך ההרדמה או אם הניתוח לא יועיל לו. הקלה על כאב של ייצוב עצמות פגומים עלול להצדיק הליך כירורגי גם אם החולה לא יוכל ליהנות מיתרון פונקציונאלי לדוגמת הליכה מוגברת.שימוש בכורכומין להקלה.

תוצאות טיפול ופרוגנוזה:

סרטן ריאות עם גרורות לעצמות הוא אחד הגידולים התוקפניים ביותר שיש והפרוגנוזה היא בד"כ שלילית עד מאד. שיעור ההישרדות לאחר האבחון של מטופל הוא כשישה חודשים. ויחד עם זאת, במקרים אחדים עם הטיפולים המתאימים נרשמו גם טווחי הישרדות ארוכים יותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI