דף הבית אימון אישי אימון לקריירה אימון מנהלים בכירים
אימון מנהלים בכירים
אירה פינסקר 04/08/12 |  צפיות: 3698

אימון מנהלים הוא אחד ממסלולים רבים באימון אישי. תחום הקואוצ'ינג  התפתח מאוד בשנים האחרונות, ומהווה כיום אחד מהאמצעים הפופולריים ביותר להתמודדות עם קשיים ובעיות, להעצמה אישית ולשיפור איכות חיים. הקשיים יכולים להופיע בתחומים שונים, כגון דיאטה ואורח חיים, זוגיות, מימוש עצמי וכדומה. אימון מנהלים נועד לשפר את ביצועיהם המקצועיים של מנהלים בכל הדרגים.  גם כאשר מדובר באנשים שיכולים להיות דוגמא להצלחה אישית, לפחות בתחום הקריירה, יש מקום לשיפור ולשדרוג; לצורך כך ניתן להיעזר באימון מנהלים בכירים.

מנהלים בכירים הם, במרבית המקרים, מנהלים טובים ומוצלחים. אם המצב היה שונה, הם לא היו מגיעים לעמדתם הנוכחית. לכן נראה על פניו שאין להם מה ללמוד: הם הגיעו להישגים גבוהים בזכות הכישורים והנסיון שלהם. יחד עם זאת, אדם שעובד בתחום מסוים שנים רבות, נוטה לשגרתיות, לפתרונות מקובלים, להחלטות שהוכיחו את עצמן בעבר. עם השנים הוא הופך לפחות נועז, פחות חדשני ופחות פתוח לדברים חדשים.

אימון למנהלים בכירים אמור לאתגר את מנהלים המנוסים, לפתוח בפניהם את העולם העסקי מחדש, לתת להם השראה לפריצת גבולות, ולשימוש יעיל בידע הרב שצברו עד כה. בנוסף לכך, אימון מנהלים בכירים עוסק בשאלות של מיקוד יתר בעבודה, ועוזר למנהל הבכיר לשנות את דפוסי התנהגותו לשיפור גם בתחומים אחרים.

אימון מנהלים עשוי לספק תשובות לשאלות רבות, כגון איך לשפר את האווירה המתוחה במקום העבודה, איך להפיח רוח חיים בתהליכי עבודה מיושנים, איך לגרום לעובדים השחוקים להתעניין במהות עבודתם, איך לקדם פרויקטים, איך לאזן את איכותם של החיים האישיים וחיי המשפחה עם השגיות בעבודה, וכדומה.

אימון מנהלים בכירים אינו פסיכותרפיה, אלא הכשרה כוללנית שמאפשרת לאדם מצליח להנות מהצלחתו ולכוון את כישוריו אל אתגרים חדשים. אימון מנהלים בכירים מאפשר למתאמן לקבל זווית ראיה חדשה ואובייקטיבית על תפקודו, להציב לעצמו יעדים חדשים ולשפר את תפקודו בתחומי הניהול השונים. הוא יכול לקבל פרספקטיבה חדשה ביחס לביצועיו, להבין מתי הוא פועל מתוך הרגל ולא בהתאם להחלטה מקומית; להבחין בין מקרים בהם נדרשת הכללה לבין מקרים הדורשים התיחסות מיוחדת, וכדומה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI