דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה צבא וביטחון גופי סיוע לחיילים משוחררים
גופי סיוע לחיילים משוחררים
רוני ארז 07/01/13 |  צפיות: 13156

מדינת ישראל מוקירה את החיילים המשוחררים ומקנה להם זכויות והטבות הניתנות על ידי מוסדות שונים, כגון הביטוח הלאומי, מס הכנסה, משרדי הממשלה ומוסדות אקדמיים. לצד אלו פועלים גם גופי סיוע ייעודיים, אשר על הבולטים מביניהם נמנים היחידה להכוונת חיילים משוחררים ומועדון בהצדעה.

היחידה להכוונת חיילים משוחררים

מטרתה של היחידה להכוונת חיילים משוחררים, הפועלת במסגרת משרד הביטחון, הינה לסייע לחיילים משוחררים הבאים בשערי החיים האזרחיים. היחידה מפעילה מספר מרכזים ברחבי ישראל בדגש על ישובי הפריפריה, ואילו משרדיה הראשיים שוכנים בחיפה, תל אביב, באר שבע וירושלים. הפונים למרכזים יוכלו לקבל בהם מידע מפורט לגבי הטבות וזכויות המגיעות לחיילים משוחררים, לברר את זכאותם להלוואות בפריסה נוחה, וכמו כן להיעזר בהכוונה מקצועית. יש לציין כי חלק בלתי מבוטל מפעילותה של היחידה מתמקד בהשתלבות תעסוקתית, והדבר מתבטא בשיתוף פעולה נרחב עם גופים עסקיים וממשלתיים. גם תחום ההשכלה מהווה נדבך משמעותי בפעילות היחידה, ולמתעתדים ללמוד במכללות להכשרה טכנולוגית או במכינות קדם אקדמיות מוצעות מלגות לימודים וקיום. יש לציין כי הקריטריון הכללי לקבלת שירותי היחידה הוא שירות בן 12 חודשים, או שחרור מוקדם בשל נסיבות בריאותיות.

מועדון בהצדעה

מתוך כוונה להיטיב עם משרתי מילואים ועם מי שמילא את תפקידו בצה"ל בצורה נאותה, הקימו אכ"א והיחידה להכוונת חיילים משוחררים את מועדון הצרכנים 'בהצדעה'. באתר האינטרנט של המועדון ניתן להתוודע אל שלל הנחות בתחומי התרבות, הפנאי, הבילוי והנופש, וכן מהטבות ביטוחיות ומזכאויות הקשורות ליחידה להכוונת חיילים משוחררים. עם זאת, חשוב לדעת שהכניסה לאתר וההנאה מן ההטבות מתאפשרת רק לעומדים בקריטריונים שנקבעו מראש. תנאי הזכאות הראשון הוא החזקת תעודת משרת מילואים פעיל, אותה מקבל כל אדם אשר שירת עשרה ימי מילואים לפחות בשנה הקודמת, או עשרים יום לפחות בתקופה של 3 השנים הקודמות. מאידך, גם בעלי תעודת שחרור בכבוד רשאים ליהנות משירותי המועדון, והמדובר בתעודות המונפקות החל משנת 2008 עבור מי ששירתו 85 אחוזים לפחות מסך השירות שנקבע להם בחוק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI