דף הבית אינטרנט והחיים ברשת אינטרנט והחיים ברשת - אחר ביקורת ספר על "בובה על שרשרת"
ביקורת ספר על "בובה על שרשרת"
Yafator 21/01/22 |  צפיות: 327

לא כל מה שנוצץ הוא זהב יהיה עוד כותרת מעוררת השראה לספר המחייב הזה של אליסטר מקלין. מקלין לוקח אותנו ברחובות אמסטרדם, שם המראה החיצוני מטעה ומסתיר באותה מידה שהוא חושף מציאות מלוכלכת שהיא של אלימות והתעללות בסמים שבה דמויות מכובדות לכאורה הן הכל מלבד אידיאליות.

בעוד שנקודת המבט שלה על אמסטרדם עשויה להיות מעט מיושנת כפי שפורסמה עוד בשנת 1969, עם זאת, פשע ושימוש בסמים נותרים דאגות דוחקות אפילו מנקודת מבט עכשווית תמלול הרצאות.

העלילה מתמקדת די ישירה כפי שהיא מתרכזת במומחה לסמים של האינטרפול, פול שרמן, שמגיע במשימה כלשהי לאמסטרדם. מהי המשימה הזו בדיוק אף פעם לא מתברר לגמרי, אם כי כמה קטעים מלאי אקשן מאוחר יותר הוא מגלה כמה פושעים העוסקים בסחר בסמים. אנו חושדים כי חברו ג'יימס דוקלוס שנהרג בצורה הכי לא נוחה בהתחלה הוא איכשהו חלק בלתי נפרד מכל המשימה הזו, שכן היה לו מידע למסור לשרמן, מה ששוב, באופן הכי לא נוח, הוא לא יכל שכן הוא נפטר ממנו לפני שהצליח עשה כך.

עם זאת, אנו מקבלים פרספקטיבה על כמה דמויות כמו הכומר גודבודי או השוטר ואן גלדר, שלמרות שהם לכאורה מכובדים הם למעשה פושעים. ה'גיבור' שרמן אם אפשר לקרוא לו, הוא דמות די מיואש ודי מגושם כמו הטנק ממלחמת העולם השנייה שעל שמו הוא נקרא. אולם יש לו את הסגולה שהוא מסוגל לרמות את המוות פעם אחר פעם. שותפותיו כמו מגי שמחוללת אל מותה אינם ברי מזל. אחרי שאמרתי את זה, לא ממש הצלחתי לראות את הטעם בכך ששתי נשים מלווה את שרמן במה שברור שהיא משימה מסוכנת, גם אם לא תמיד ברור מה בדיוק המשימה הזו אמורה להיות. יש גם כמה מקרי מוות לכאורה חסרי טעם בדרך מלבד זה של מגי, ולא הצלחתי להבין מה בדיוק הטעם בכך שכל כך הרבה אנשים יפוג, למרות שאומרים להם בצורה די נוחה בדרך שזה נובע מ"חוסר היעילות" של שרמן תמלול שיחה.

גם לא ברור מאוד מה בדיוק היחסים של שרמן עם שתי הנשים השותפים שלו, גם ללא ספק עובדי האינטרפול, שכן ברור שזה לא אחד של שווים ואפילו לא אחד של "ראשונים בין שווים". יש רמז לרומנטיקה שמתאים להתפתחות של שרשרת אירועים מרושעת למדי, אם כי אולי לא בלתי צפויה בהתחשב בכך שאנו מודאגים באופן ברור מסמים ופשע בעיר מערבית מודרנית לכאורה. ואכן מה שמדהים ב"בובה על שרשרת" הוא כמובן שהוא אינו ספציפי לאזור וניתן באותה מידה לתמלל אותו לכל סביבה קוסמופוליטית מודרנית אחרת שבה מעורבים סמים ופשע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Yafator


 


מאמרים נוספים מאת Yafator
 
היסטוריה קצרה של כתוביות סגורות
כתוביות וכתוביות היו חלק מהמדיה הנגישה מאז 1972 ומילאו תפקיד גדול בפיתוח זכויות נכים כמו גם זכויות אזרח בארצות הברית. נוצר בתחילה עבור חירשים וכבדי שמיעה, הוא מיושם בקנה מידה גדול מאז אותה תקופה בכל תוכניות טלוויזיה באמצעות כתוביות וידאו וכעת באינטרנט עם YouTube ושירותי שיתוף רבים אחרים

גלה את היתרונות של תמלול פודקאסטים
כשאתה יוצר תוכן, כפודקאסר חיוני להבין שתמלילים יכולים להיות חלק גדול וגוזל זמן מבסיס התוכן שלך. ישנן דרכים שונות לטרוף מידע, ולכל אחד חייבת להיות חיבה שונה. תוכן השמע הוא ללא ספק נוח

כיצד צביעות משפיעה על בריאותך הנפשית ועל האבולוציה הרוחנית שלך
משורר מנתח את העולם בצורה פואטית. המשמעות היא שמשורר מתבונן ומבקר את העולם בדרכים רבות. משורר הוא אמן, פילוסוף ופסיכולוג שקורא את מחשבותיהם של אנשים ומבין את רגשותיהם.

כתוביות פופ-און ו-Roll-Up מוגדרות
פופ-און ורול-אפ הם שני סגנונות ההצגה הנפוצים בכתוביות בטלוויזיה. כתוביות צבע על משמשות לעתים לאפקטים מיוחדים, אך הן הרבה פחות נפוצות. המק"ס תומכת בשימוש בסגנון הפופ-און עבור כל כתוביות הטלוויזיה. WebVTT תומך ב-Pop-on כמו גם ב-paint-on כתוביות.

ביקורת ספר על "בובה על שרשרת"
לא כל מה שנוצץ הוא זהב יהיה עוד כותרת מעוררת השראה לספר המחייב הזה של אליסטר מקלין. מקלין לוקח אותנו ברחובות אמסטרדם, שם המראה החיצוני מטעה ומסתיר באותה מידה שהוא חושף מציאות מלוכלכת שהיא של אלימות והתעללות בסמים שבה דמויות מכובדות לכאורה הן הכל מלבד אידיאליות.

תכונות מערכת טלפון שיכולות לשנות את הדרך שבה עסק מתקשר
תקשורת היא גורם ההצלחה העיקרי של כל עסק. מערכות טלפון יכולות לבצע מספר פונקציות שיכולות להיות מועילות עבור העסק. הם יכולים לעזור ביצירת תקשורת טובה יותר עם מחזיקי העניין השונים של העסק.

6 משרות מקוונות קלות לביצוע מהבית
אפשרויות כמו שירות לקוחות, הזנת נתונים, סקרים, עיצוב, משאבי אנוש ועוד. למשרות אלו יש ביקוש רב משתי סיבות ברורות. ראשית, הם משתלמים ושנית, הם נותנים לך את החופש לעבוד מהבית שלך.

הדרך הטובה ביותר להתחיל משא ומתן
כשאני עובד עם מנהלי משא ומתן שרוצים להשתפר, אחת השאלות שמוצגות לי לרוב היא לא לגבי סגנונות משא ומתן שונים או טכניקות משא ומתן, אלא "מהי הדרך הטובה ביותר להתחיל משא ומתן"

מדוע יצירה מחדש של סרט מסווגת כהתנהגות עותק
מדי פעם אתה מוצא יוצרי סרטים שלוקחים סרט פופולרי פעם ומשנים כמה מהתכונות שלו תוך שמירה על העלילה הראשית. יצירת סרטים מחדש הם תופעה נפוצה בכל המדינות והשפות. ייתכן שהטרנדים משתנים

שירות תמלול רפואי הוא מחליף משחק נהדר עבור פרמדיקי
הפרמדיקים כל כך עסוקים שהם בקושי מוצאים זמן להקליד נרטיב ברור של המפגש עם המטופל. לכן, לעתים קרובות בעיות כמו הבאות צצות ב-PCR שלהם ויוצרות בעיות עבור רופאים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI