דף הבית אינטרנט והחיים ברשת אינטרנט והחיים ברשת - אחר היסטוריה קצרה של כתוביות סגורות
היסטוריה קצרה של כתוביות סגורות
Yafator 21/01/22 |  צפיות: 505

כתוביות וכתוביות היו חלק מהמדיה הנגישה מאז 1972 ומילאו תפקיד גדול בפיתוח זכויות נכים כמו גם זכויות אזרח בארצות הברית. נוצר בתחילה עבור חירשים וכבדי שמיעה, הוא מיושם בקנה מידה גדול מאז אותה תקופה בכל תוכניות טלוויזיה באמצעות כתוביות וידאו וכעת באינטרנט עם YouTube ושירותי שיתוף רבים אחרים. היתרון העיקרי של שירותים אלה הוא לספק פרשנות ויזואלית נוחה באמצעות טקסט או סמל של תוכן אודיו בטלוויזיה, כולל דיבור, מוזיקה ואפקטים קוליים.

ההדגמה הראשונה של שירותי כתוביות הייתה בוועידה הלאומית הראשונה לטלוויזיה ללקויי שמיעה בשנת 1971. עד 1976, PBS הייתה חסידה מרכזית בהנדסה והעברת הטכנולוגיה של כתוביות לצופי טלוויזיה עבור תוכניות מוקלטות מראש תמלול שיחות טלפון.

כתוביות בזמן אמת של שידורים חיים פותחה על ידי המכון הלאומי לכיתובים בשנת 1982. תהליך זה כלל שימוש באנשים בעלי הכשרה גבוהה המסוגלים להקליד למעלה ממאתיים מילים בדקה כדי להפיק כתוביות קרוב לזמן אמת. תחנת הטלוויזיה הציבורית WGBH-TV בבוסטון, אחת מהמשתמשים המוקדמים ביותר של כתוביות, נותרה יצרנית גדולה של כתוביות.

בשנת 1980, בהשפעת המכון הלאומי לכיתובים שזה עתה נוצר, תחנות טלוויזיה מסחריות החלו בשימוש קבוע בכתוביות סגורות באמצעות מתאם כתוביות. צעדים גדולים ננקטו ב-30 השנים האחרונות כדי להפוך את הכתוביות לנגישות יותר לחירשים וכבדי שמיעה. הטכנולוגיה מתוכנתת כעת ישירות לתוך הטלוויזיות עצמן, מה שהופך את המתאמים למיושנים. בשנת 2014, ה-FCC אישר ליישם תקני איכות גבוהים יותר עבור ממשק מבוסס טקסט, מה שמבטיח שההתקדמות בטכנולוגיות אלו נמשכת.

בפיתוח והשימוש המוגבר בכתוביות במהלך 42 השנים האחרונות, חלו חידושים רבים, ביניהם תרגום ותמלול תכני אודיו במגוון שפות. תרגומים אלו הפכו נפוצים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה המודרנית. כעת נדרש כיתוב סגור בארצות הברית כדי להיות זמין עבור תכניות טלוויזיה רגילות בשפה הספרדית.

מה ההבדל בין כתוביות לכיתוב?

כתוביות הן ייצוג חזותי של דיאלוג המתומלל או מתורגם ומוצג על המסך (מוטמע בתוך או מונח על חלק מהתמונה) בסרטים, בטלוויזיה או במשחקי וידאו. כתוביות מוצגות בדרך כלל בתחתית המסך יחד עם רצועת האודיו במטרה להפוך את תיבת הדו-שיח למובנת יותר לצופים שאולי אינם מבינים את שפת האם או כאשר האודיו אינו מובן באופן זמני (כלומר, כאשר נבלע בצליל אחר ב מסגרת ציבורית). ניתן להשתמש בכתוביות גם כאשר צופה מעוניין לשמוע את רצועת האודיו בשפת המקור שלה ולקרוא את הטקסט בתרגום במקום לשמוע את הדו-שיח מדובב לשפתו של הצופה עצמו תמלול או תכתוב.

כתוביות דומות לכתוביות אך עשויות לכלול בנוסף לדיאלוג מידע אודיו אחר כגון אפקטים קוליים, ייצוגים סמליים של מוזיקה, ועשויות אף לציין את הדובר כאשר מידע זה אינו ברור חזותית. המילים כתוביות וכתוביות משמשות לעתים קרובות לסירוגין, אך ההבחנה העיקרית בין השניים היא שהכתוביות מניחות שהצופים יכולים לשמוע את רצועת האודיו אך מסיבה כלשהי מוצאים אותה לא מובנת. עם זאת, כתוביות מיועדות בעיקר לקהל שאינו מסוגל או מתקשה לשמוע את רצועת האודיו.

החנות האחת של מידע על תמלול וכתוביות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Yafator


 


מאמרים נוספים מאת Yafator
 
היסטוריה קצרה של כתוביות סגורות
כתוביות וכתוביות היו חלק מהמדיה הנגישה מאז 1972 ומילאו תפקיד גדול בפיתוח זכויות נכים כמו גם זכויות אזרח בארצות הברית. נוצר בתחילה עבור חירשים וכבדי שמיעה, הוא מיושם בקנה מידה גדול מאז אותה תקופה בכל תוכניות טלוויזיה באמצעות כתוביות וידאו וכעת באינטרנט עם YouTube ושירותי שיתוף רבים אחרים

גלה את היתרונות של תמלול פודקאסטים
כשאתה יוצר תוכן, כפודקאסר חיוני להבין שתמלילים יכולים להיות חלק גדול וגוזל זמן מבסיס התוכן שלך. ישנן דרכים שונות לטרוף מידע, ולכל אחד חייבת להיות חיבה שונה. תוכן השמע הוא ללא ספק נוח

כיצד צביעות משפיעה על בריאותך הנפשית ועל האבולוציה הרוחנית שלך
משורר מנתח את העולם בצורה פואטית. המשמעות היא שמשורר מתבונן ומבקר את העולם בדרכים רבות. משורר הוא אמן, פילוסוף ופסיכולוג שקורא את מחשבותיהם של אנשים ומבין את רגשותיהם.

כתוביות פופ-און ו-Roll-Up מוגדרות
פופ-און ורול-אפ הם שני סגנונות ההצגה הנפוצים בכתוביות בטלוויזיה. כתוביות צבע על משמשות לעתים לאפקטים מיוחדים, אך הן הרבה פחות נפוצות. המק"ס תומכת בשימוש בסגנון הפופ-און עבור כל כתוביות הטלוויזיה. WebVTT תומך ב-Pop-on כמו גם ב-paint-on כתוביות.

ביקורת ספר על "בובה על שרשרת"
לא כל מה שנוצץ הוא זהב יהיה עוד כותרת מעוררת השראה לספר המחייב הזה של אליסטר מקלין. מקלין לוקח אותנו ברחובות אמסטרדם, שם המראה החיצוני מטעה ומסתיר באותה מידה שהוא חושף מציאות מלוכלכת שהיא של אלימות והתעללות בסמים שבה דמויות מכובדות לכאורה הן הכל מלבד אידיאליות.

תכונות מערכת טלפון שיכולות לשנות את הדרך שבה עסק מתקשר
תקשורת היא גורם ההצלחה העיקרי של כל עסק. מערכות טלפון יכולות לבצע מספר פונקציות שיכולות להיות מועילות עבור העסק. הם יכולים לעזור ביצירת תקשורת טובה יותר עם מחזיקי העניין השונים של העסק.

6 משרות מקוונות קלות לביצוע מהבית
אפשרויות כמו שירות לקוחות, הזנת נתונים, סקרים, עיצוב, משאבי אנוש ועוד. למשרות אלו יש ביקוש רב משתי סיבות ברורות. ראשית, הם משתלמים ושנית, הם נותנים לך את החופש לעבוד מהבית שלך.

הדרך הטובה ביותר להתחיל משא ומתן
כשאני עובד עם מנהלי משא ומתן שרוצים להשתפר, אחת השאלות שמוצגות לי לרוב היא לא לגבי סגנונות משא ומתן שונים או טכניקות משא ומתן, אלא "מהי הדרך הטובה ביותר להתחיל משא ומתן"

מדוע יצירה מחדש של סרט מסווגת כהתנהגות עותק
מדי פעם אתה מוצא יוצרי סרטים שלוקחים סרט פופולרי פעם ומשנים כמה מהתכונות שלו תוך שמירה על העלילה הראשית. יצירת סרטים מחדש הם תופעה נפוצה בכל המדינות והשפות. ייתכן שהטרנדים משתנים

שירות תמלול רפואי הוא מחליף משחק נהדר עבור פרמדיקי
הפרמדיקים כל כך עסוקים שהם בקושי מוצאים זמן להקליד נרטיב ברור של המפגש עם המטופל. לכן, לעתים קרובות בעיות כמו הבאות צצות ב-PCR שלהם ויוצרות בעיות עבור רופאים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI