דף הבית ספורט וכושר גופני דיאטה חיטוב הגוף בצורה יעילה ומבוקרת
חיטוב הגוף בצורה יעילה ומבוקרת
עידית גל 22/12/10 |  צפיות: 1845

מה אנחנו יכולים לעשות עבור חיטוב ועיצוב הגוף בצורה שתהיה יעילה אך גם בריאה?

התשובות ידועות לכולכם,למרות שרבים בוחרים להתעלם מהן. תזונה נכונה ופעילות גופנית. וכל מה שנותר הוא למצוא את מה שמתאים לכם.

 

רבים נוטים לחשוב שיש נוסחה מושלמת עבור תזונה נכונה, ואכן משלים אותנו להאמין כך – זאת הדיאטה המושלמת, זאת הדיאטה שעובדת וזאת הדיאטה שמבטיחה הצלחה. עם זאת, רבים מתעלמים מעובדה פשוטה שאומרת שכל אדם הוא שונה, וזה מגיע גם למאכלים שמזינים אותנו בכל רגע נתון.

תזונה נכונה אינה כוללת אכילה או הימנעות מאכילה של מאכלים מסוימים באופן תמידי. מאכלים מסוימים עשויים להזין אותנו ברגע מסוים או להזיק לנו ברגע אחר, אבל דבר אחד בטוח, עקרון המידתיות משפיע. תזונה נכונה מורכבת מכל אבות המזון, מכל הויטמינים וכוללת את כל המינרלים. ועבור אלה שמודאגים מהקלוריות והשומנים, שומנים הם אבני בניין של הגוף שלנו. קלוריות אומנם קיימות, אך הן אולי אחד הדברים הפחות חשובים כאשר אנחנו בונים תפריט עבור תזונה נכונה.

תזונה נכונה עוזרת לנו להשיג את כל החומרים המזינים בגוף שלנו, אך זה לא נגמר בזה. תזונה נכונה כוללת גם את הרגלי האכילה שלנו, החל משעות האכילה עד לצורת האכילה. כל אלה משפיעים על חיטוב ועיצוב הגוף.

 

רבים שמחליטים להתחיל בפעילות גופנית כל שהיא לרוב מבצעים זאת בצורה לא מבוקרת, מעמיסים על עצמם ומתישים את עצמם ולעיתים קרובות גורמים לעצמם להיתפס או לחלות. חשוב להבין שפעילות גופנית, במיוחד בהתחלה, כוללת הפרשה של רעלים מחוץ לגוף שלנו. כאשר הגוף שלנו לא רגיל לביצוע של פעילות גופנית, ההשפעה לפחות בהתחלה תהיה משמעותית.

פעילות גופנית יכולה להתבצע בהרבה דרכים, ועליכם למצוא איזו פעילות גופנית מתאימה לכם. בהתאם לכך גם דיאטה. בעזרת תזונאית קלינית תוכלו למצוא את התפריט שמתאים לגופכם ולאורח החיים שלכם. פעילות גופנית כגון ריצה, שחייה, אימון ברטט, או אולי משחק כדורסל, וכן, גם פעילות מינית בעלות יתרונות רבים. כאשר אתם מוצאים פעילות גופנית שמוצאת חן בעיניכם, רצוי להתחיל בהדרגתיות. קחו בחשבון שלפחות בפעמים הראשונות לא יהיו תוצאות ולא תבחינו בהרזיה או בהפחתת צלוליט והגוף שלכם יהיה עסוק בלהרגיל את עצמו למצב החדש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידית גל

 טיפולי הרזיה, חיטוב, צלוליט, אנטי אייג'ינג ופגמים אסתטיים 


מאמרים נוספים מאת עידית גל
 
צלוליט כאויב על גופינו
08/02/11 | דיאטה
אין ספק שבעולם של היום ישנו דגש רב על המראה החיצוני שלנו. המראה החיצוני שלנו משמש ככרטיס ביקור ראשוני שלנו כבני אדם ויש לשים על כך דגש. תופעות כגון צלוליט משמשות כאויב על גופינו.

הרזיה יעילה
05/02/11 | דיאטה
אנשים רבים מאמינים שאת ההרזיה ישיגו באמצעות דיאטה. בהרבה מקרים, אלו שמצליחים הם אלו שהשיגו איזון בין הפעלת השרירים לצורך שריפת שומנים, לבין שמירה על תזונה מאוזנת.

גוף מושלם, לא לדוגמניות בלבד
18/01/11 | דיאטה
המדע כיום פועל לטובתנו, ובעזרת טכנולוגיה חדישה ומתקדמת ניתן לעצב את גופינו בהתאם לרצוננו מבלי לבלות שעות בחדר כושר.

אנטי אייג'ינג בשנת 2011
השנים משאירות את אותותיהן על גופנו, בין היתר אפשר לראות ביטוי לכך בעור הפנים. העור שהיה מתוח וחלק מקבל עם הזמן יותר ויותר קמטים.

סטימולציה לשרירים, כחלופה לפעילות גופנית
13/01/11 | דיאטה
כולם חולמים על גוף חטוב ומוצק. יש כאלו שמוכנים להשקיע שעות רבות ומאמץ פיזי כדי להשיג את התוצאות. איך מה עם אלו שלא? הטכנולוגיה המתקדמת של שנות האלפיים מביאה לכם פתרונות.

ספורט עבור חיים בריאים
04/01/11 | דיאטה
רובנו כבר מכירים את היתרונות הרבים שמציע לנו הספורט על ענפיו השונים. חיים בריאים יותר, אנרגיה במהלך היום, הרגשה כללית טובה יותר ועוד. לא מעט מתנסים במהלך השנים בתחומי ספורט שונים, אך לא בהכרח דבקים בכך לאורך זמן.

יופי ואסתטיקה ככרטיס ביקור
יופי הינו מושג חמקמק שרבים מאיתנו מנסים לאחוז בו במשך כל חיינו, אך רק מעטים נועזים מספיק כדי להכריז על עצמם שמצאו אותו. אז מה הוא אותו יופי, ומה אנחנו עושים על מנת להשיג אותו?

חיטוב הגוף בצורה יעילה ומבוקרת
22/12/10 | דיאטה
כמה מכם לא מסתכלים על שלטי החוצות – שלטים שמציגים נשים יפהפיות וגברים חטובים, וחולמים להראות כמוהם? חיטוב ועיצוב הגוף מניע רבים מאיתנו לפעול, אך לעיתים בדרכים שאינן בריאות לגוף שלנו.

חשיבותה של האסתטיקה
הרזיה, כושר גופני וכמובן טיפולי יופי הם לא מילה גסה. הם כלים שעומדים לרשותנו, ועלינו לרתום אותם לטובתנו. כי היופי בא מבפנים, והוא מתחיל בטיפוח העצמי ובדאגה שלנו לעצמנו ולצרכים שלנו.

דיאטה בשנת 2010
07/12/10 | דיאטה
מה עוד ניתן להגיד לגבי דיאטות שאתם עוד לא יודעים? שריפת קלוריות, שריפת שומנים וכמובן חיטוב ועיצוב הם מושגים שמוכרים לרבים מאיתנו, אבל כמה מאיתנו באמת מודעים להשלכות בדרך לשם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI